Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért örülsz vagy pedig miért...

Miért örülsz vagy pedig miért nem örülsz, hogy nem lesz mostanában fehér karácsony? Hogy legyen minél előbb karácsony? Mert már nagyon várom. És szeretitek a fehér karit?

Figyelt kérdés

2019. júl. 7. 16:39
1 2
 1/20 anonim válasza:
80%
Nem tudom, hogy ki örül annak, ha max. sár van karácsonykor.
2019. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Számomra a karácsony a hó nélkül nem karácsony. Mármint szeretek karácsonyi filmeket nézni, meg minden, és rossz látni, hogy a valóságban nagyon nem úgy néz ki a karácsony. Hó nélkül nincs karácsonyi hangulatom, olyan, mintha csak egy szimpla nap lenne, semmi különleges. Mert egyébként imádom a karácsonyt, csak tényleg, hó nélkül rossz. :/
2019. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Aha. Én azért örülök félig, mert nem kell segítenem havat lapátolni, nem kell segítenem fát bepakolni stb.. De azért örülnék a nagy hónak.
2019. júl. 7. 18:54
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, arra gondoltál-e, hogy nem fehér karácsonykor is lehet -20°C, ami nem mentesít a tűzifával munkálkodástól?
2019. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tök mindegy.
2019. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Egy-két hetente kiírod ezt a kérdést más köntösbe. Te valami karácsony fétises vagy? Július van ember.
2019. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
A "fehér kari"-ban van némi képzavar, ha egyszer a "kari" maga feketét, sötétet és főnévként kormot jelent. Khura cer / Kara tön / qara tün / qora tun / karankuj shön / khar shönö csuvas, tatár, kipcsák, ujgur, jakut és mongol nyelvekben azt jelenti "a sötét éj", vagyis a téli napforduló pogány ünnepe Eurázsia szerte. (No persze ez csak véletlen egybeesés, nehogy felborzoljuk itt holmi barbárokkal a keresztényi kedélyeket.) Nem az a lényeg, hogy hó van-e, mert az úgyis mindig van nekik szeptembertől májusig, hanem hogy a leghosszabb, legsötétebb éjszaka aznap van. Ezért a karácsony a sötétség elűzésének ünnepe. Bár most épp a nyári napforduló ünnepségsorozata zajlik Szibériában ( https://www.youtube.com/watch?v=JMVK5C2dl5A ), vajon mért jutott ez most az eszedbe, ilyenkor a Napot kell éltetni...
2019. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
65%
Gondoltam már arra, hogy tetessük át hivatalosan január végére vagy februárra. Akkor téliesebb az időjárás.
2019. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekem aztán teljesen mindegy, mert egyik keresztény ünnepet se vagyok hajlandó tartani, így a karácsonyt sem. Ugyanolyan nap, mint az összes többi.
2019. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
76%

Előző, akkor a karácsonyt pont tarthatod, mert marhára nem keresztény eredetű ünnep, sőt...


Én utálom a havat, persze a hangulata megvan, de karácsonykor szinte mindenki utazik a rokonokhoz és közlekedési balesetben megmurdalni nem sokan vágynak szerintem...

2019. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!