Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mikulásra adtok tárgyi ajándék...

Mikulásra adtok tárgyi ajándékot is a gyereknek?

Figyelt kérdés

A mi családunkba a mikulás csak édességet hozott és volt hogy virgácsot :D a Jézuska hozta az ajándékot.


Párommal 1 éve vagyunk együtt lassan. Tavaly mikuláskor nem voltam a család része ígymost szembesültem vele hogy játékot is adni kéne a párom testvérének gyerekeinek.


Én nem így készültem. Ma mondta párom h hétvégén el kéne menni megvenni az ajándékot a gyerekeknek. Mondom neki én már megvettem a csomagba valót csak össze kell rakni. Akkor mondja hogy a kislány vmi bilizős csodababát kér a kisfiú vmi táviranyitos autot kér. Kb 10.000ft mind a kettö. Kérdeztem hogy karácsonyra? És mondta hogy nem arra vmi mást és az drágább.


Nekem ez nagyon fura. Most költöztünk össze félig meddig közös kasszán vagyunk páromnak természetes hogy felesbe vesszük meg.


2020. nov. 20. 19:48
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
75%
Mi ajándékot is adunk a lányunknak, de olyan max. 5-6 ezreset. De egy csomó családban csak csoki van. Nem lehet ezt vele egyenesen, de finoman megbeszélni?
2020. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
hát...ööö...egy nagy túrót, max. egy mikulásos kifestőt pár filctollal. a csokik mellé
2020. nov. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem, ez egy új hülyeség. Már mindenki ajándékot hoz, és elvész az értéke mindennek. Csak csomagot kapnak.
2020. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
2es én is max erre gondoltam. Nem tudtam hogy ilyen drága dolgokat adnak ők
2020. nov. 20. 20:03
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Igen adunk, épp azért, hogy ne egy halom édességet kapjon, de másnak nem határozom meg, hogy mit adjon.

Egyébként én pár hónapos kapcsolatban semmit nem vennék Mikulásra a csávóm rokon gyerekének.

2020. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Az meg vicc hogy elvárják a tízezres ajándékot-karácsonyra meg drágábbat. Ha anyuciék ilyen harmincezreket akarnak játékra elverni havonta, tegyék, de ne várják el mástól is. És ezek csak a gyerekek.. Nehogy már egy havi fizetést dobjon ki az ember karácsonyra.
2020. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
36%
Szerintem a csoki is tárgyi ajándék:D
2020. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Savlekotő ***** válasza:
28%

Ismerkedés eddig nem volt? Együtt élsz közös kasszán egy idegennel ezek szerint,ez eddig ez nem jött elő hogy nem egy szinten mozogtok anyagiak terén? Lesznek itt még nagyobb gondok is..

70F

2020. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
89%

Én csak egy mikuláscsomagot és gyümölcsöt szoktam a gyerek csizmájába csempészni. Meg természetesen egy kevés virgácsot.

Ha már valaki pénzt akar ebbe az alkalomba ölni, akkor öltözzön be mikulásruhába, és így lepje meg a gyerekeket.

2020. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is csak csoki + édesség van Mikuláskor. Szűk három hét múlva karácsony, könyörgöm!

Ráadásul mindkét gyerekünk névnapja novemberben van. Arra úgyis kapnak tárgyi ajándékot.


Kérdező!

Ha jól értem, nem párod gyerekeinek vennétek ajándékot, hanem párodnak van egy testvére, és az ő gyerekeiről van szó. És párodnak nincs korábbról gyereke.

Nos, szerintem ezt fizesse a párod. Te meg azt, amit a te rokonságodnak vesztek. Ez olyan "majdnem közös" kassza.

Amúgy totál lehúzás és rongyrázás folyik az ő családjában. Nekem is az a szimpatikus, amit a magad családjáról írtál.

Látszólag apróság, de gondold végig, mennyire különböző az értékrendetek, ha neki ez a természetes. És hogy ez az értékrendbeli különbség milyen konfliktusokat okozhat más dolgokban.

Párod más dolgokban is hagyja, hogy pumpolják (akár a testvére, akár más)?

2020. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!