Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Tényleg akkora gond, ha nem...

Tényleg akkora gond, ha nem akarom, hogy a gyerekem óvodába menjen ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy a gyerekem oviba menjen aznap, amikor jön hozzájuk a Mikulás, mert egyértelmű, hogy a Mikulás csak egy kitalált lény, és nem szeretném, ha olyan hazugságokkal ámítanák a gyereket, hogy létezik, és hogyha rossz kisgyerek volt, akkor csak virgácsot kap ajándékba. Mi karácsonykor itthon egymásnak szoktunk ajándékot adni, szóba sem hozzuk a Mikulást. Ha már nem tehetek semmit annak érdekében, hogy ne menjen a Mikulást eljátszó személy az óvodába, így a gyereket nem engedném be aznap. Erre több ismerősöm is felháborodott, és hülyének nevezett, amikor ezt elmondtam. Szerintem meg később úgyis rájönne a gyerek, hogy a Mikulás igazából nem létezik. Most nem mindegy, hogy hazudok neki erről vagy sem? Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa.

2021. okt. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
90%
Nem gond, úgy teszel, ahogy te akarod. Amikor az én gyerekem kicsi volt, akkor elhatároztam, hogy soha nem fogok hazudni neki, a maga szintjén mindent elmondok neki. KB 3 éves volt, mikor kérdezgetni kezdett a Mikulásról és a Jézuskáról. Én azt mondtam neki, hogy régen volt egy jóságos bácsi (Miklós püspök) aki titokban segített a szegényeknek és éjjel az ablakon dobta be az ajándékot. Az ő emlékére a szülők és a rokonok ezt minden évben eljátsszák és ajándékot adnak a gyereknek, és az ablakba teszik, mintha a Mikulás hozta volna. Tök jól megértette, meg hogy ez egy szokás, hagyomány. És élvezte, örült az ajándékokkal. Persze mindig el kellett mondani a "mesét". Karácsonykor ugyanez, és a fát mindig együtt díszítettük, nagyon élvezte. A gyerekek 3-4 éves kortól tök jól megértik, hogy "azt játsszuk, hogy... úgy teszünk, mintha". A gyerekem már 14, sokat beszélgetünk, és elmondta, hogy örül, hogy nem hazudtam neki, és ugyanúgy élvezte az ünnepeket.
2021. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
89%

"Viszont azt nem szeretném, hogy ezzel más gyerek örömét is elrontsa."


Ha, csak a saját gyereked örömét rontod el, ha ez nem kamu.


Annyira túlgondoljátok.... Hát én örülök, hogy nem voltak ilyen "őszinték" a szüleim, és átélhettem a gyermeki fantáziavilág csodáit, sosem felejtem el azt az izgalmat, hogy hányszor néztünk ki az ablakon, jön-e már a Mikulás, van-e valami a csizmában.


Mi van abban, ha hisz olyanban, ami nem létezik? Semmi. Ez csak egy Mikulás.

2021. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
86%

Mesét szoktál-e mondani neki?

Ha mesét hallgat gyermeked, mindig elmondod neki, hogy Piroska, Hófehérke a törpékkel stb. mind-mind kitalált, valótlan történet?

Elveszed életéből azt, amikor képzelete szárnyalhat, egysíkú, sivár gyermekkort csinálsz neki.

Elveszed örömét, hogy nem többet is, de egy szaloncukrot kap a Mikulástól.

Félő, hogy benned csalódott, idegbajos gyereket nevelsz.

2021. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
88%

Úgy teszel ahogy akarsz, de csak rombolod vele a fantáziáját. Én imádtam gyerekként várni a mikulást az oviban, a suliban és otthon is.

De ami biztos, hogy kábé november közepétől már télapós színezőket fognak kapni és sok-sok mesét hallani , és pontosan tudni, hogy melyik nap fog érkezni és nagyon nem fog örülni, ha aznap nem mehet.

2021. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim válasza:
91%
Otthon se kap Mikulás csomagot? Max a saját gyereked örömét fogod elrontani🥺🤷🏻‍♀️
2021. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
94%
Szegény gyerek fantázia világát veszed el. Ezzel az erővel karácsonyga se legyen, sőt ajándékok sem, mert a karácsony ha téged idézlek ugyanolyan hazugság mint a Mikulás.
2021. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
91%

A te álláspontod teljesen érthető, valszeg neked rosszul esett mikor megtudtad hogy a mikulás nem olyan mint amilyennek leírták.

De a gyerekednek igenis meg kell élni ezeket a dolgokat és ha megtudja hogy a mikulás nem létezik meg kell tanulnia kezelni.


Sajnálom, hogy a te kezelési módszered a tiltakozás és elzárkózás. Azt meg végképp, hogy ezt is adod át a gyerekednek.


Egy 17 éves "gyerek".

2021. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

6. Miért, neked a karácsony csak a Mikulást meg az ajándékokat jelenti?


Na például ezt sem akarom. Hogy a gyerek ne csak a Mikulás miatt várja a karácsonyt. Azért örüljön, hogy együtt van a család, hogy együtt sütünk-főzünk, együtt díszítünk. Ne csak azt értékelje, ha valami drága ajándékot kap (amit egyébként kap, tőlünk). Ettől még nem értem, hogy miért rontanám el az örömét, azt meg végképp nem, hogy mi köze ennek a fantáziájához. Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem hallhat semmilyen meséről, de ne abban a hazugságban éljen, hogy ezek valóban létező lények.

2021. okt. 9. 21:30
 9/65 anonim ***** válasza:
89%
Akkor már november 1-től ne vidd sem óvoda, sem üzletek közelébe kábé január 15-ig amíg minden eltűnik.
2021. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
92%

Miért, lelkisérült lesz a gyerek, ha 2-3 évig esetleg elhiszi, hogy létezik a Télapó?


Mondom, túlgondolod.

2021. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!