Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Szabad mikulásruhába öltözve...

Szabad mikulásruhába öltözve csokit osztani az utcán sétálva?

Figyelt kérdés

Az ünnepi időszakban szeretnénk egy barátommal mikulásruhába bújva egy kis édességgel meglepni a járókelőket. Van erre vonatkozó törvény, szabály, ami esetleg tiltaná, hogy ezt megcsináljuk? A Google nem volt a barátom.

Közterületeken, utcákon, tereken adnánk kis nasikat, csokikat, csokimikulásokat. (Mindketten elmúltunk 18, egyikünk nő, másikunk férfi.)



2022. nov. 28. 00:23
A kérdező szavazást indított:
Nincs semmi akadálya, csináljátok meg nyugodtan.
Nem szabad, ne csináljátok.
Egyéb, lentebb kifejtem.
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Én biztos nem venném el, mi van ha mérgezett.

Ill. rögtön arra gondolnék, hogy ki akartok rabolni, és ez valami figyelemelterelés. amúgy sem értem, mi értelme van ennek.

2022. nov. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szvicsi ***** válasza:
77%

Ha ilyen jó fejek lesztek akkor oksika!

Próbáld meghirdetni, hogy a mikulás házhoz megy jelképes összegért, így tuti sikerrel jártok, nem lesz elutasítás, a gyerekeke nektek énekelnek, rajzolnak stb.

Nagyon hálás feladat én is csináltam, ha anyagilag nem is mindig éri meg a szeretet amit ott fogtok kapni felbecsülhetetlen lesz és egész életetekre kihatással lesz.

Sok sikert

2022. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
én is lepontoztalak gyökérke
2022. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom szabad-e, de nálunk szoktak lenni ilyen emberek, akik pici csokit vagy szaloncukrot osztanak. Én kedvelem az ilyen embereket 🙂

Amúgy a FB-on szokott szerveződni egy Hagyj el egy mikuláscsomagot esemény. Ilyet is mindig szoktunk készíteni. Van, aki ezt is lehurrogja, hogy hülyeség, meg mérgezett, meg ilyenek, de úgy gondolom, hogy mindenki magából indul ki....

Egy kis kedvességgel sokkal szebb lehet a világ ❤️

2022. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 28. 12:28
 6/10 anonim válasza:
100%
De aranyos vagy! 🤗😙
2022. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi akadálya. Nagyon kedves ötlet, a kisgyerekek imádni fognak titeket, a szülők meg főleg, amiért boldoggá teszitek a kicsik napját. De egy felnőttnek is jól tud esni szerintem.


Egyes, te olvasd el a Karácsonyi éneket, nagyon hasonlítasz a főszereplőre.

2022. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyes még hagyján.


Ma hajnalban láttam itt gyakorin egy olyan kérdést, hogy a kérdező fel volt háborodva, hogy miért nem tiltják be a Mikulást, meghogy ő bilincsbe vitetné el az összes ilyen kezdeményezőt.


Durva, hogy mennyi megkeseredett ember él Magyarországon.

2022. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha esetleg érdekel valakit, megcsináltuk!😊😊😊

A csokik, szaloncukrok gyorsabban elfogytak, mint gondoltuk, mert délután akcióztunk, amikor sok gyerek sétált az utcán. Volt olyan is köztük, aki tárt karokkal szaladt Mikulás társamhoz, és páran fotózkodni is szerettek volna, amit természetesen nem utasítottunk el. 😊 Így felkerültünk a városi Facebook csoportba is, névtelenül, mert nem a hírnévért csináltuk. 🥰🤗

Jólesett örömet okozni másoknak, és közben mi is nagyon jól éreztük magunkat a hideg idő ellenére (jótanács, ha valaki hasonlót tervezne: a mikulás ruha alá nem árt jobban felöltözni)😅

2022. dec. 7. 08:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy megcsináltátok ❤️
2022. dec. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!