Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Hogyan élik meg a gyerekek...

Hogyan élik meg a gyerekek amikor rájönnek, hogy nem létezik mikulás, fogtündér, húsvéti nyúl?

Figyelt kérdés

Személyes történeteket várnék olyanoktól, akik emlékeznek, hogy ők miként élték meg, vagy szülőktől, akiknek a gyermekük élte át.


Személy szerint én nem is emlékszem, hogy mikor jöttem rá, de egészen biztos, hogy nem hagyott bennem semmilyen nyomot. Mintha mindig is tudtam volna.

Bár ebben az is segíthetett, hogy 4 éves koromig a szüleim jehova vallásúak voltak, szóval addig nálunk nem is járt mikulás, Jézuska meg nyúl, utána viszont már volt.


Én nem gondolom úgy, hogy ez traumaként érné a gyereket, viszont a filmekben gyakran látni a valóságra éppen ráeszmélő bömbölve elrohanó és a szülőket hazugnak kikiáltó gyerekeket.

Pedig minden árulkodik róla. Például, hogy már október végén is tele a bolt meg a tv a karácsonnyal, ezt vedd azt vedd, húsvéttal hasonlóképp.


A Jézuska meg egyáltalán hogyan keveredett bele?

Amerikába és Angliába a télapó viszi a karácsonyi ajándékot 25.-én, nincs december hatodikai csokieső.


Szabad egyáltalán ilyen butyutaságokban tartani a gyerek hitét?

Az nem gond, ha hisz a mesékben, a csodákban, szereti ezeket, de nekem ez olyan érdekes.


És miután elkezdődik ez az őrület, már ki sem szabadna vinni a gyereket a lakásból? Mi van ha meglátja, hogy Józsika anyukája épp vesz egy halom mikulás csokit?

Pistike azt fogja hinni hogy Józsika anyukája a télapó manója vagy ez akkor hogy van? :D


2017. nov. 20. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem biztosan nem ért semmilyen trauma. Már gyerekkoromban is láttam a szüleim munkahelyén, hogy a portás bácsi volt beöltözve télapónak.

A jehovás szülők, na az viszont trauma a köbön...a férjem szülei is azok, szerencsétlen most tapasztalhatja csak meg mellettem, hogy milyen ajándékot kapni névnapra, szülinapra, karácsonyra.

2017. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát az valóban trauma volt :D

Hál Isten kiléptek. Gyerekként is utáltam az egészet.

2017. nov. 20. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy mindig sejtettem de ott volt bennem mindig azért egy kis halvány remény,hogy talán mégis létezik.Aztán általános iskola 2-3 osztályban több osztálytársam is mondta hogy nem létezik és ekkor tűnt el bennem a hit,de igazából nem hatott meg különösen ez a dolog.Mert valahogy engem az ajándék jobban lekötött. :D Amikor már nagyobb voltam akkor is a hugom miatt volt továbbra is a mikulás & jézuska,nyúl hozza az ajándékot dolog.Szerintem egyáltalán nem gond ha egy gyerek hisz ezekbe. Nekem valahogy ez a gyerekkorhoz tartozik. Mindenkinek egyszer lezárul de én még nem halottam olyanról akit ez hosszú távon nagyon mélyen megérintett volna.Nekem anyáék anno mindig azt mondták,hogy a Jézuskának meg a télapónak van kirakva minden,hogy megtudja venni az ajándékot.Meg amikor ment a híradóba karácsony elött hogy tömve a pláza és nyilatkoztak az emberek hogy ők most vásároltak be stb. anyámék meg mindig rohantak a távirányitóért hogy ezt ne halljuk:D hát elég vicces volt.Ha nekem gyerekem lesz akkor én is ezt fogom nekik mondani hogy a télapó,jézuska,nyuszi hozza az ajándékot.
2017. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát már nem emlékszek pontosan, hogy hogyan éreztem, de tökéletesen emlékszek arra a pillanatra amikor megtudtam ... szóval nem lehetett valami jó :S


Pont a liftet vártam a nagypapámmal és valami ilyemit mondhattam "alig várom, a mikulást"


A nagypapám rám nézett és azt mondta, hogy "nem létezik a mikulás".

2017. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ért trauma, tisztában voltam vele olyan 4-5 éves koromtól, de attól ugyanúgy jó volt reggel felfeldezni a kis csomagot a cipőmben.


28 vagyok, de mindenkinek adok egy kis mikulást és én is kapok a kedvesemtől :)

2017. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra sem emlékszem, hogy mikor tudtam meg, de körülbelülre se tudnám belőni. Nem okozott traumát, de egyszer lelepleztem anyukámat mint Fogtündért :D Az öcsém miatt viszont még mindig van Angyalka, mikulás stb.
2017. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6.


Mióta van fogtündér? Ez általános, megszokott dolog?


Hány éves vagy? Mo-on élsz?

2017. nov. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Általános dolog a fogtündér, legalábbis a mi családi baráti iskolai körünkben és a fogorvosnál is megszokott dolog volt mindig.

Ha fogat húzott a doki is mindig mondta az osztályba, hogy tegyük a párnánk alá.

De lehet kapni fogtündér figurákat is, kis dobozzal amibe lehet gyűjteni a fogakat.

2017. nov. 24. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igen, mo-n élek, és megszokott dolog a fogtündér^^
2018. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!