Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Karácsonyi filmeknél miért...

Karácsonyi filmeknél miért nem hisznek a Mikulásban, amikor máshogy nem teremhetne oda az ajándékuk a fa alá?

Figyelt kérdés
Gondolhatják, hogy nem a szél hordta oda, de mégse hisznek abban, hogy a Mikulás létezik. Miért, vagy én gondolom ezt ilyen logikai problémának?

2017. nov. 22. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nos, igen, valahogyan meg kell magyarázni a látszólag megmagyarázhatatlant. Azonban a Mikulás teóriával több baj is van. Egyrészt a Mikulásnak egyszerre kellene nagyon sok helyen lennie, ami ugye nem nagyon megvalósítható. Persze erre lehet azt mondani, hogy gyorsan tud menni a szánnal, de számoljunk utána mennyi idő is jut egy-egy ajándék kézbesítéséhez! Mondjuk a Földön él 1 milliárd család (jó közelítés és egy-egy család jelent egy-egy pontot, ahová el kell érnie). Ugyanakkor az emberek a Földön nem egyenletesen helyezkednek el, szintén jó közelítés, hogyha az óceáni területekre nem számítunk jelentősebb népességet. Így körülbelül azt kapjuk, hogy óránként 100 millió helyre kell eljutni. Vagyis percenként 1,6 millió, másodpercenként kb 28 ezer helyre! Ez mondjuk egy magyarázat lenne arra, miért nem látjuk a Mikulást, hiszen ekkora sebességnél egyszerűen érzékelhetetlen lenne az emberi szemnek. Ugyanakkor ez a sebesség ellentmond a fizika törvényeinek, és ekkora sebesség és menetszél mellet az összes csomagolópapír leszakadna az ajándékokról. Másrészt honnan lenne az a rengeteg ajándék csak úgy egyszerre a semmiből?

A valódi magyarázat sokkal egyszerűbb! Az ajándékok a multiverzumból kerülnek a fa alá, amikor az ünnepek alatt megnyílnak a dimenziókapuk. Láthatjuk, hogy ebben az elméletben párhuzamosan történnek a dolgok, nem kell egyetlen entitásnak elvégeznie az egész munkát. Csakhogy a multiverzumnak mi is részei vagyunk, azaz az itt anyagiasult ajándékok egy idő után visszasiklanak egy másik univerzumba és ez így megy vég nélkül. Ezzel magyarázható például az, hogy az ajándékba kapott könyvet egy idő után nem találjuk sehol, vagy az, hogy tavaly ugyanazt a zoknit vagy nyakkendőt kapta nagypapa, mint az idén apu, hiszen egy ajándék az állandó körforgás miatt visszakerülhet ugyanahhoz a családhoz.

Hogy mégis miért hiszünk a Mikulásban? Ez a gyermekkor velejárója, hiszen nem lehet egy ötévesnek elmagyarázni a húrelméletet, a multiverzumot és a kvantumfizikát és ráadásul sokkal romantikusabb is.

2017. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

mármint kik nem hisznek a mikuásban..? a gyerekek?

vagy egy konkrét fimre gondolsz?


de amúgy ha nem hisznek benne akkor az azt jelenti hogy tudják hogy a szülők az ajándékozók..és ennyi..

2017. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Utolsó! A Karácsonyi filmekben és mesékben általában mindig létezik és él a Mikulás és nem a gyerekek szülei teszik az ajándékokat a fa alá, vagy a csizmácskákba. A magyarázatod, hogy azért nem hisznek benne, mert nincs, remekül megállja a helyét a valóságban, de nem a Karácsonyi filmekben. A gyerekek, vagy akár feltőttek, a filmek és mesék főszereplői pedig nem hisznek a Mikulásban, mert csak. És a kérdező szerintem erre kíváncsi, hogy miért nem?! Amire sajnos nem tudom a választ, úgyhogy végül is az én kommentem is haszontalan, de talán azért, mert valamiről szólnia kell ezeknek a filmeknek, és többnyire így az izgalmat és végül is tanulságot is mindig az adja, hogy kiderül a Mikulás létezik, az addig hitetlen szereplő pedig hinni kezd a csodákban.
2017. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1 lelassítja az időt, az jó magyarázat :) Problem solved :)


de nemcsak a gyerekek kapják az ajándékot a Mikulástól, hanem a szülők is, és a szülők se hisznek a Mikulásban (főleg ők nem hisznek!), de akkor mit gondolnak, honnan van a gyereknek ajándéka?

2017. nov. 22. 16:46
 5/18 A kérdező kommentje:
Én ha nem raknám a gyerek ajándékát a fa alá és ott teremne egy jó kis ajándék neki, akkor azért elkezdenék hinni benne, h ez vmi csoda, vagy vki tényleg létezik. :) Ki a tököm vinné oda, a polgármester mindenkinek a városban? :D
2017. nov. 22. 16:48
 6/18 anonim ***** válasza:

"a szülők se hisznek a Mikulásban (főleg ők nem hisznek!), de akkor mit gondolnak, honnan van a gyereknek ajándéka?"


Amikor a gyereknek olyan ajándéka is ott terem a fa alatt, amiről tudják, hogy nem ők tették oda, akkor rádöbbennek, hogy igenis van Mikulás, és attól fogva már ők is hisznek benne. Mondj egy konkrét filmet, amelyikben nem így van.

2017. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk Télapu-ban előtte akkor nem is volt Karácsony, csak akkor volt az első, mikor átveszi a leesett Mikulás helyét a főszereplő? Bíróságon bizonygatják, h ő a Mikulás, bár már rég láttam. :)
2017. nov. 25. 20:15
 8/18 anonim ***** válasza:

"Mondjuk Télapu-ban előtte akkor nem is volt Karácsony, csak akkor volt az első, mikor átveszi a leesett Mikulás helyét a főszereplő? Bíróságon bizonygatják, h ő a Mikulás, bár már rég láttam. :)"


Dehogynem, előtte is volt, különben nem kellett volna "átvennie" a szerepkört: addig az igazi Mikulás volt a Mikulás (aki most leesett). Mi ebben a logikai probléma?

2017. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát az egy költői kérdés volt, de nem ment át.


Az a probléma, h előtte senki nem hitt a Mikulásban, pedig valószínűleg ugyanúgy kapták az ajándékokat a semmiből.

2017. nov. 26. 23:06
 10/18 anonim ***** válasza:

Hogyhogy a semmiből? Aki ajándékot kapott, vagy úgy gondolta, hogy a Mikulástól kapta (tehát nem a semmiből, hanem tőle), vagy úgy, hogy a szüleitől, stb. (tehát nem a semmiből, hanem valami rokontól, baráttól, stb.).

Senki se hitte/hiszi, hogy a semmiből jön valami. Valamilyen magyarázatot ad rá magának.

2017. nov. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!