Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Hogyan nem vagjak le a gyereke...

Hogyan nem vagjak le a gyerekek hogy nincs mikulas?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodtam ma a sparban mikor mikulasra vettem ajandekot. Kis apro 4 eves gyerekkel vasarolt az anyuka mikulascsokit es cukrokat. Vagy manapsag mar nem divat hogy a mikulas hozza?

Emlekszem en 6 eves koromig hittem benne hogy jon 6.-an a mikulas.

Nem ertem 🤔


2017. dec. 5. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Én sosem a gyerekkel vásároltam, reggelre a cipőjükben volt a csomag.

Én azon csodálkoztam, hogy jöttek mamáék, másik mamáék, tesómék stb. és pont mindenki találkozott a mikulással csak a gyerkőc nem....na ez sem esett le nekik.

Olyan cukik mikor még elhiszik.

A lányom elég korán rájött, hogy akikkel ő találkozik azok nem igazi mikulások, de azt hitte ők segítenek az igazi mikulásnak.

2017. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha a szülők fontosnak tartják és meggyőzően adják elő, hogy van mikulás, akkor simán elhiszik, nincs okuk kételkedni.

Nálunk mindig kb 1-2 percük lehetett a szüleimnek kirakni az ajándékokat mikuláskor és karácsonykor is, de olyan jól megcsinálták, hogy sosem buktak le, nem is feltételeztem, hogy ők rakták volna pl a fa alá.

Ebben a korban azért sokkal naívabbak a gyerekek, meg ha végig is gondolják a dolgot,jobb abba ringatni magad, hogy már pedig a mikulás hozta.

2017. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
50%

Én külön vettem, rejtegettem, most az ablakban várja a csomag.


Szerintem a gyerek nem tulajdonít jelentőséget annak, mi van a kosárban. Vagy pedig tudja, hogy nincs mikulás.

2017. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy náluk egyszerűen "nincs" Mikulás, Húsvéti nyúl, stb.
2017. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én is ugyanezt láttam ma. Nem értem, kb. 3 éves volt a lányka. Nekem akkorról megmaradt emlékeim vannak. Nem értem.


Én kb. 5 évesen már tudtam, hogy nincs Mikulás, Jézuska. Alapból tudtam, pluszban rátett, hogy hallottam őket veszekedni, mikor díszítettek, hogy apa megint ügyetlen. Egyszerűen levágja a gyerek.

Nem mondtam meg, hogy tudom, mert a kisöcsém hitt még benne, én meg nem rontottam el az örömét. Kb. 9 éves voltam, mikor beavattak. Na most már én 4 éve tudtam és utána mégcsak egy csokit se vettek nekünk, semmit.

Tesóm 1,5 évvel fiatalabb. Attól még odaadhatták volna.

2017. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem pl óvoda végén mondta el az egyik társam, hogy neki mondta a nagyapája, hogy nincsen mikulás.

Utána többen is mondták a suliban is.

De hinni akartam benne, nem tántorított el, még jó ideig megmaradt a varázsa, hiába tudtam akkor már egyre biztosabban, hogy a szüleim a mikulások és a jézuskák.

Szóval szerintem simán lehet, hogy levágják a gyerekek is korábban, vagy elmondják neki. Attól még örülhet neki.:)

Bár igen, az elég amatőr, hogyha úgy veszik a gyereknek , hogy ott is van.

Nálunk mindig titokban intézték.

Ha karácsonyra kinéztem valamit, akkor visszamentek érte utólag. Sosem előttem vették.

2017. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne rontsátok el ezt a kedves szokást! :)
2017. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
"titokban tenni a jót" - a Mikulás erről szól. Szerintem nagyon jó a léleknek a cipőben reggel megtalált dió-alma-mogyoró
2017. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Általános suliban egy srác mondta el az összes elsősnek, hogy nincs Jézuska.Nem örültek a tanerők.Barátnőmnek akkor mondta el az anyukája, amikor ő 5 éves volt.
2017. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudjak, hogy nincs, csak ugy csinalnak, mintha elhinnek, mert ez az elvaras.
2017. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!