Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » A Mikulás kis vagy nagybetű?

A Mikulás kis vagy nagybetű?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű, hogy nagy, mivel személynév, de aztán lett ebből egy veszekedés, hogy mivel ünnep, ezért kisbetű. Meg hogy a Miklós az eredeti név, ezért is kisbetű. Szerintem ez baromság.

2017. dec. 21. 16:28
 1/9 anonim válasza:
94%
Szerintem ha magára az ünnepnapra gondolnak, tehát dec6, írhatják kisbetűvel (bár én nem tenném) amúgy meg nagy betűs. Wikin is nagy betű: [link]
2017. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem, nem irhatjak kisbetuvel, mert maga az unnep is a nevnaphoz kotodik. Karacsony is nagybetu, Szilveszter is, Husvet is, ezek ugyanugy 'szemelynev'-nek minosulnek, mint a foldrajzi vagy a tenyleges szemelynevek.
2017. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

# 2/2 Időpont ma 18:49

Tévedés.

[link]

2017. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

"Meg hogy a Miklós az eredeti név, ezért is kisbetű."

Aki ezt mondta, annak üzenem, hogy a Mikulás is személynév: A Mikulás egyes szláv nyelvekben a Miklós megfelelője. Pl. szlovákoknál egy elterjedt név. Mi is így vettük át.

2017. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nagy,de ha te kicsivel szeretnéd írni (amit én nem tennék)akkor írd.
2017. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Olyan, amilyennel írod.
2017. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
a név igen, de a kérdés nem
2018. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapból magyarul az ünnepeket kisbetűvel kellene irni a helyesírás szerint. (karácsony, húsvét, pünkösd...)

De ha azt írjuk, hogy meghozta a Mikulás az ajándekot vagy ilyesmi annak nagynak kéne lenni, mert az egy személynévnek minősül. (Jézuskát is nagybetűvel, mert az a kis Jézus egy elnevezése.)

2018. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A helyesírás az emberek többsége számára nehéz, ezért helytelenül írnak.

A mikulás kisbetű, mint bármely más ünnepnap.

Ha a névre utal, akkor nagy.

[link]

2019. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!