Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Van a kitalált irodalmi...

Van a kitalált irodalmi neveknek napja? Ha igen, melyik hónap hanyadika?

Figyelt kérdés

#irodalom #névnap #kitalált nevek
2019. okt. 9. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Hogy mi?
2019. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem igazán értem a kérdést. Kifejteméd?

Vagy ilyesmire gondolsz mint pl:

Tímea: Jókai Mór találta ki. névnapja_ május 3

Vagy

Tünde: Vörösmarthy Mihály találta ki a Csongor és Tünde című drámai költeményében. névnapja: április 2

2019. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Vannak olyan anyakönyvezhető nevek, melyeket irodalmi művekbe találtak ki íróik. Ezeknek általában nincs hivatalos névnapjuk, így az irodalmi nevek napján van. Ezt MTA tag írta nekem. Azóta elhunyt, és más nem válaszol. Meghalt, mielőtt megadta volna a választ. Sajnos.
2019. okt. 10. 01:18
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Hiába akarsz ki nem volt érthető a kérdésed.

A magyarázatra meg fent reagáltak. Egy író kitalálta X anyakönyvezhető nevet, ott a névnap. Mit akarsz még?

2019. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
a csilla is kitalált, annak pl van hivatalos
2019. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen nevek itt találhatók: [link]
2019. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
08:39-es! Ki kérdezett neveket? (homlokcsapás...)
2019. okt. 20. 09:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem kitalált, irodalmi nevem van, és speciel május 3-ra tették a névnapot. :))
2019. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, privát üzenetek küldözgetése helyett és a válasz jelentése helyett olvasd el még egyszer a választ, amit küldtem. Azt kérdezted, van-e az irodalmi neveknek napja? Magyarországon ugye van egy hivatalos rendszer, hogy mi alapján lehet nevet adni. Azok az irodalmi nevek, amik ebbe a kategóriába beletartoznak, (Tünde, Tímea, Melina, Frodó stb,) azoknak van napja, vagyis lehet Frodó vagy Oberon névnap. Ezek a Wikipédia linken megtalálhatók. Amik nem adhatók hivatalosan névként, azoknak nincs napja.

Az előző válaszom, amit sajnálatos módon töröltettél csak reakció volt az előző válaszom (ami szerintem teljesen korrekt, és helyes válasz a kérdésedre) után írt hozzászólásodra.

Sajnálom, hogy habár mindketten magyarul, de mégsem egy nyelvet beszélünk. További szép napot!

Ha mégsem erre vagy ilyen válaszra számítottál, kérlek fejtsd ki jobban!

2019. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A kitalált irodalmi nevek napja = az összes kitalált irodalmi név napja. Tehát nem külön-külön ez meg az a név, hanem az összes. Akinek ezt magyarázni kell, az vsz. beteg és punktum. Világosan leírtam a kérdést. Mit nem lehet ezen érteni... Nem azt kérdeztem, hogy Xy-nak (Léda, Leo, Fa*omtudja) mikor van a névnapja. Kérdezze meg valaki az MTA-t, aki nem érti; tegye fel ezt a kérdést, és megadják a választ. Írtam nekik, meg is válaszolták, másnak is elmagyarázzák, ha úgy gondolják, hogy tiszteletteljes és értelmes az, aki ír nekik. Szép estét. További jószolgálatot. Köszönöm a privát üzeneteket, béke legyen veletek is, hasonlókat kívánok, de főleg szeretetet, mert az hianyzik legjobban tőletek. Áldásom rátok.
2019. okt. 30. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!