Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ünnepek » Névnap

A kérdés

Miért van az, hogy egyes nevek többször is benne vannak a naptárba? (Pál, Zsuzsanna stb. ) Nem igazságtalan ez másokkal szemben?

Keress kérdéseket hasonló témákban: névnap, név, fiúnév, lánynév, igazságtalanság

nov. 6. 14:49  Privát üzenet  

A válaszok
Engem is érdekelne, hogy miért vannak többször. De az én nevem s többször van, nem értem, mi lenne benne igazságtalan. Gondolod, a Pálok meg Péterek kéthavonta kapnak névnapi ajándékot, vagy mi?

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont nov. 6. 14:56 Privát üzenet

Azért, mert eredetileg a neveket a védöszentekröl adták a gyereknek, azért lett pl. ZSuzsanna a neve, hogy Szent ZSuzsanna vigyázzon rá.

De mivel volt több szent azonos névvel, ezért más-más napon ünnepelték az egyes szenteket, és íyg attól függöen, melyik Szent ZSuzsanna lett a védöszent, aszerint volt a megfelelö napon a névnap a naptárban.

A mai, modern nevek többsége meg nem szentekröl lett elnevezve, ezért nincs több napjuk, mert az csak egy név, nem valakiröl elnevezett nap.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont nov. 6. 15:09 Privát üzenet
Nekem.1x van, akkor sem akkor amikor eredetileg van

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont nov. 6. 16:58 Privát üzenet

Így van, több azonos nevű szent miatt van ez.

Pl. Avilai Nagy Szent Teréz és Lisieux-i “kis” Szent Teréz napja máskor van.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont nov. 6. 17:45 Privát üzenet
A névnapok a szentek ünnepeiből alakultak ki. Egyrészt több azonos nevű szent van, másrészt akadnak olyan szentek, akiknek több emléknapjuk is volt. Például Mária-nap azért van szinte hetente, mert hol Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét üljük, hol a Magyarok Nagyasszonyát, hol a szeplőtelen fogantatást - mindegyik Szűz Máriához köthető.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont nov. 6. 20:19 Privát üzenet

OFF:

Hogy’ ne legyen tumultus a kocsmákban! :D

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont nov. 6. 22:09 Privát üzenet
Szent Zoltánról mit lehet tudni? Sőt, Szent Zoltánokról. Belőlük is többnek kell lennie.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont nov. 6. 22:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen árban szoktatok ajándékot vásárolni barátaitoknak, családtagjaitoknak, munktarásaknak stb? Volt már olyan, hogy többször vettetek hasonló ajándékot? A minőség fontosabb az árnál számotokra?
Egy konfetti ágyút többször is ellehet sütni vagy csak egyszer?
Pestiek! Karácsonykor a melyik plázában szoktak járkálni a "modellügynökség-ügynökök"? Már többször is felkértek, nemet mondtam, de már biztos vagyok benne, hogy igent mondanék.
Mi értelme van, hogy bizonyos nevek többször is szerepelnek a naptárban?
Mikor van a fő Zsuzsanna nap?
Mikor van az igazi zsuzsanna névnap?

Kérdések az Ünnepek rovatbólKérdések a Névnap rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!