Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes nevek többször is benne vannak a naptárba? (Pál, Zsuzsanna stb. ) Nem igazságtalan ez másokkal szemben?

Figyelt kérdés

2019. nov. 6. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Engem is érdekelne, hogy miért vannak többször. De az én nevem s többször van, nem értem, mi lenne benne igazságtalan. Gondolod, a Pálok meg Péterek kéthavonta kapnak névnapi ajándékot, vagy mi?
2019. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%

Azért, mert eredetileg a neveket a védöszentekröl adták a gyereknek, azért lett pl. ZSuzsanna a neve, hogy Szent ZSuzsanna vigyázzon rá.

De mivel volt több szent azonos névvel, ezért más-más napon ünnepelték az egyes szenteket, és íyg attól függöen, melyik Szent ZSuzsanna lett a védöszent, aszerint volt a megfelelö napon a névnap a naptárban.


A mai, modern nevek többsége meg nem szentekröl lett elnevezve, ezért nincs több napjuk, mert az csak egy név, nem valakiröl elnevezett nap.

2019. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem.1x van, akkor sem akkor amikor eredetileg van
2019. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Így van, több azonos nevű szent miatt van ez.

Pl. Avilai Nagy Szent Teréz és Lisieux-i “kis” Szent Teréz napja máskor van.

2019. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
A névnapok a szentek ünnepeiből alakultak ki. Egyrészt több azonos nevű szent van, másrészt akadnak olyan szentek, akiknek több emléknapjuk is volt. Például Mária-nap azért van szinte hetente, mert hol Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét üljük, hol a Magyarok Nagyasszonyát, hol a szeplőtelen fogantatást - mindegyik Szűz Máriához köthető.
2019. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%

OFF:


Hogy’ ne legyen tumultus a kocsmákban! :D

2019. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
Szent Zoltánról mit lehet tudni? Sőt, Szent Zoltánokról. Belőlük is többnek kell lennie.
2019. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!