Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Hogy engedjem el a névnapom...

Hogy engedjem el a névnapom okozta csalódásokat?

Figyelt kérdés
A családomon és maximum 2 barátomon kívűl soha senki nem köszönt fel. Ez azért rossz érzés mért én nagyjából figyelemmel kísérem, hogy mikor kinek van. Az évek során próbáltam elengedni, hogy másoknak ez egy tök közömbös dolog, ők nem tartják számon, de mindig visszajön a keserűség, hogy én bezzeg felköszöntöttem őket.

2020. aug. 1. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mostantól ne köszöntsd del őket, ennyi.
2020. aug. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Vagy, ha felkoszontod, akkor ne várd el azt, hogy vissza felkoszontsenek.
2020. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon egyszerű:

gondolj arra, hogy a névnapod nem a te ünneped, hiszen nem te választottad.

Ha kevesen köszöntenek fel ismerőseid közül, azzal szüleidet - akik utónevedet választották - illetik kritikával.

Ne várj olyankor megkülönböztetést, ami nem tőled függött, nem a te érdemed.

2020. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy a család és a legközelebbi barátok felköszöntenek.

Mondjuk nem is értem, hogy még kinek kéne.

2020. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A névnap annyira nem zavar. Ritkább nevem van sokan nem tudják mikor van, csak az zavart, h eléggé népszerű névvel van egy időben az enyém is. Naptárban benne van, aztán facén látom, h a másiknak mindig az ismerőseim mindig ki írják h "Boldog névnapot X-nek" :'D
2020. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Csak azt köszöntsed fel te is aki téged felköszönt. Engem a névnap elhagyása annyira nem zavar. A szülinapot fontos inkább megtartani. Legalább is szerintem.
2020. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Engem még a saját nagyanyám sem köszönt fel évek óta, ellenben elvárja, hogy én őt igen. Na ez az, ami zavar, mert rohadtul utálom a kettős mércét, meg is mondtam neki.

De az, ha valaki nem foglalkozik vele és nem is várja el, nem zavar, letojom a névnapot őszintén szólva. Egyedül a testvéremét tudom, mert Nőnapon van, Zoltánnak hívják :) Na őt pl szerinted hányan felejtik el? Meg az Ádámokat, Évákat, akiknek Szenteste (is) van.

Nem kell emiatt ennyit feszülni, sok embernek ez egyszerűen nem fontos dolog. Esetleg te se köszönts fel másokat.

Egyébként őszintén megmondom, hogy az ilyen “hát CSAK a családom meg a legjobb barátnőm köszöntött fel” kérdések mindig kiakasztanak. Mégis mit vársz, kinek kellene még? Nem te vagy a világ közepe, pláne egy névnappal. Most gondolhatsz bunkónak, de te meg gondolkodj el azon, hogy a szeretteid számodra miért a “csak” kategória, miért akarsz sokkal kevésbé fontos emberektől kicsikarni valamit.

2020. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Látom, lepontoztál, akkor átfogalmazok.


Kívánnak boldog névnapot, születésnapot, aztán az év hátrlévő részére meg azt kívánják, nyűglődj, gebedj meg.

Az, ha nem köszönt fel valaki, nem jelenti, hogy rosszakaród lenne és rosszat kívánna.

Lehet, közömbös vagy nekik - és legalább nem kétszínűsködnek.

.

"én bezzeg felköszöntöttem őket."

No és, azzal több leszel szemükben?

Többre tartanak, hogy felköszöntöd őket? (Ha igen, ők miért nem? Ha pedig nem, akkor minek?)

.

Nekik szóvá tetted-e?

Ha nem, itt hiába irogatunk bármit, nem tudják meg, hogy olyat mulasztottak, amit elvártál tőlük.

2020. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Változtasd meg a neved Újévre!
2020. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Jézusom. Nem mindenki olyan figyelmes mint te. Én mindenkiét elfelejtem, ha mégsem, előtte egy nappal köszöntöm fel, vagy utána 3 nappal. A saját névnapomat évekig tartott megjegyeznem.

És?! Ettől még fontosak a számomra, de pont letojom, mikor van a névnapja.

2020. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!