Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Bébi, vagy kisgyerek névnapját...

Bébi, vagy kisgyerek névnapját nálatok is elfelejti a rokonság?

Figyelt kérdés
Már a második névnapját felejtik el kislányomnak olyan közeli rokonok, akiknél mindenki felköszönt mindenkit, és van akinek az ő névnapja után van egy héttel, amit mindenki tud. Nem az ajándék a lényeg, de 4-5 rokontól vártam, hogy eszükben legyen, hívjanak, írjanak. Születésnap egyszerű, mert az karácsony, tavaly meg is jegyeztem, hogy szinte most volt a névnapja, most pedig már a szülinapja van, de hiába.

2020. okt. 14. 13:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%

Mi köze a "rokonságnak" a gyereked névnapjához????


Esetleg a nagyszülök, a szülök testvérei szoktak foglalkozni ilyennel, távolabbi rokonok, aki lényegében félidegenek, nem.

2020. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy közeli rokonok, akiket mi is köszöntünk. Nem fél idegenek, pont a férjem testvéreiről, és azok felnőtt gyerekeiről, tehát unokatestvérekről van szó. Közöttük a lányom keresztanyja is, aki igaz, hogy fiatal, de felnőtt.
2020. okt. 14. 15:48
 3/43 anonim válasza:
69%

Nálunk a nem bébi vagy kisgyerek névnapját is elszoktuk felejteni néha.

Ha nem nézek rá a naptárra még a saját anyukám névnapját is képes vagyok elfelejteni.

Nálunk ebből sosincs gond.Előfordul.

2020. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim válasza:
84%
Hány éves a kislány? Mert ha 1-2 éves én sem látom értelmét a köszöntésnek, mert nem őt köszöntenék hanem téged hívnának. Kicsit olyan ez mint amikor anyukák a facebookon köszöntik fel a gyereküket fotókkal akik még babák vagy kisgyerekek, tehát még nincs profiljuk és úgyse látják, aztán anyuka ismerősei köszöntgetik fel a gyereket amit anyuka megköszön.
2020. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
65%

Sosem értettem, hogy mit kell azon megünnepelni, hogy valakit xy-nak hívnak.


Egy bébi NÉVNAPJÁN köszönteni?? Annyira átlátszó, hogy csak azt várod, hogy a rokonok téged ugráljanak körbe, mert gyereked van. Gyanítom te is ilyen "24 hónapos a kislányom" anyuka vagy.

2020. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
53%
Kit erdekel egy kisbaba nevnapja?
2020. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
60%
Mi egyáltalán nem ünnepeljük a névnapokat, nem is tudjuk, hogy mikor kinek van. Max, ha ránézek a naptárra és látom, hogy valaki rokonomnak névnapja van, akkor felköszöntöm.
2020. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy nem felejteném el, ha mindenkiét megünnepli a szűkebb család, akkor a kicsi se maradjon ki! Pláne egy olyan gyereké, aki karácsonykor született, így a család egy része nem is fogja külön ajándékozni, kap EGY csomagot, a névnapját meg elfelejtik. Legalább egy csomag pelenkát vennék neki, ha ennyire kicsi még, gesztus lenne a Kérdező felé is.
2020. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg "elfelejteni" a közeli rokonok ünnepeit??
2020. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
32%

#9-es ez olyan gyerekes.

Én úgy nőttem fel, hogy nem volt születésnapom, kettő az egyben le volt/van tudva karácsonykor. De volt olyan, hogy a fa alatt jutott a közvetlen(!) családom eszébe, hogy elfelejtettek nekem ajándékot venni. Ettől függetlenül, én ugyanúgy készülök az ő név/szülinapjaikra, karácsonyra stb.

2020. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!