Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Miért kell a névnapot ünnepeln...

Miért kell a névnapot ünnepelni? Egyáltalán mi értelme van? Miért olyan nagy dolog, hogy most oda van írva valakinek a neve a naptárba?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 00:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
mert hagyomány.Mert szeretünk ünnepelni és megemlékezünk arról,aki védőszentjének (mert ugye eza keresztnév eredeti jelentése) ünnepe van
2012. márc. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Egy okkal több az ivásra.Amúgy semmi értelme.Rongyrázás.
2012. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Emese,Árpád,Csaba,mióta védőszent?Szent csilla,van?
2012. márc. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt majdnem minden nevü szent van, csak nem ismert.

Másrészt a névnap ünneplése tényleg abból indult, hogy a védöszent (illetve a nemkeresztény kulturákban a név jelentése mögötti szellemlény) segitse a név tulajdonosát.


De régebben ez NEM azt jelentette, mint amit MA MO-on, hogy hullára isszuk magunkat, hanem csak annyit, hogy minden jót kivántak az ünnepeltnek és ezzel el is volt intézve.

AZ,hogy ma MO-on a legtöbb ember MINDEN alkalmat megragad arra, hogy leigya magát csak arra mutat, hogy a legtöbb magyar ennyire primitiv ösztönlény, és nem értelmes ember.

2012. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondoljátok, hogy a névnapján minden magyar iszik? Én nem is tudnám mikor van névnapom, ha mások meg nem köszöntenének.
2012. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak érdekelt a dolog, mert engem teljesen hidegen hagy, hogy kinek mikor van a névnapja, a sajátomat se tudom, mert annyira nem foglalkoztat a dolog, nem értem, hogy most mit kell ezen úgy ünnepelni. Oda van írva az egyik naphoz, aztán annyi.

A védőszentekről meg csak annyit, hogy én például Szvetlána vagyok, egyik ismerősöm meg Annunciáta, nem hiszem, hogy ilyen védőszentek is lennének.

2012. márc. 14. 13:02
 7/13 anonim válasza:
81%
Figyelj. Ez is olyan mint a Valentin-nap. Matketing-fogás az egész.
2012. jún. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

, hogy a legtöbb magyar ennyire primitiv ösztönlény, és nem értelmes ember.

Anyáddal az élen!

2012. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Na álljon meg a menet. Én nem tudom hány éve nem ittam alkoholt, és nem is hiányzik, és nem érzem magam ösztönlénynek, nem is dohányzok, nem drogozok... nem kellene általánosítani. Biztos hogy van még magyar értelmes réteg, legyünk már optimistábbak! Aki meg ennyire borúlátó lehet hogy van némi depressziós hajlama? Ezt is lehetne vitatni! De nem fogok kötözködni, és tükröt tartani aki írta rólunk magyarokról az érdekes szövegét! Békesség Legyen Mindenkivel! :)
2013. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mert az emberek sokszor végig sem gondolják, hogy mit miért csinálnak. Csak egyszerűen csinálják mert 1. ezt látták otthon 2. pityuka is ezt teszi 3. mert ez gy illik...aham de miért is??! És különben is, a nevünket nem is mi válasszuk! Ennél szebb már csak az, amikor valaki még büszke is rá és szabályosan szerelmes a saját nevébe, akkor az egója, hogy alig lehet hozzá férkőzni, na ők azok akik zokon is veszik ha ne-adj-isten nem köszöntik fel! Röhej :D másik kedvencem a horoszkóp, amikor valamilyen szar tulajdonságukat azzal magyarázzák meg, és igen sokszor szintén büszkék még arra is :S sajnos az emberek többsége nagyon buta, önálló gondolkodásra, életre alkalmatlan primitív ösztönlény. Tisztelet a kivételnek. Látod te például már gondolkodsz és ez jó!!!! Mindent meg kell kérdőjelezni és mindig mindenre legyen saját véleményed ne érdekeljen a csordaszellem ;) üdv.!
2013. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!