Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Hogyan ünnepelhetnénk meg az...

Hogyan ünnepelhetnénk meg az arab barátom névnapját? Náluk nem szokás névnapot tartani, így a nevük sem szerepel külön a naptárban, de szeretné átvenni ezt az ünnepet.

Figyelt kérdés

2015. febr. 22. 18:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként gondoltunk arra, hogy kiválasztjuk az ő nevéhez leginkább hasonlító magyar nevet és annak a napján tartanánk az övét, de hátha nektek van jobb ötletetek.
2015. febr. 22. 18:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tenném. Vagy válasszon magának egy "becsületbeli" magyar nevet, ami tetszik neki. :)
2015. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó ötlet, én is csak ezt tudom javasolni! :) B.
2015. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is így csináltuk, magyarítottam a nevét, amennyire lehet. Nézd meg az övé jelentését, és keress hasonlót a magyarban, valószínűleg lesz.


Viszont az én feleségem nem nagyon tud mit kezdeni a névnappal, szóval elsőre ne sokkold, csak valami apró figyelmességgel add tudtára, hogy mifelénk van ilyen :)

2015. febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is úgy oldottuk meg, hogy a nevére legjobban hasonlító név napján ünnepeltük meg neki. :)
2015. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek inkább hasonló hangzás vagy jelentés alapján lenne célszerűbb magyar nevet keresnünk?
2015. febr. 26. 02:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló hangzás szerintem. :) bár ha nektek számít a jelentése, akkor inkább az, ha nem, akkor hangzás
2015. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!