Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Ki mikor tartja?

Ki mikor tartja?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy ismerősöm akivel már ezer éve nem beszéltem egy hülye incidens miatt.A fiút Bencének hívják. Ma nézegettem éppen a naptáram és az volt benne, hogy március 21.-én Bence és Benedek napja van. Beírtam netre, hogy mikor van a hivatalos Bence névnap de összevissza írják. A hivatalosnak augusztus 23.-a van írva de már újították és a naptárban már szerepel a március 21 is. Viszont ez tök jó lenne ha ezzel elkezdődhetne a beszélgetésünk ha írnék neki még ha nem is most tartja.Ha rákérdezne hogy én ezt honnan szedtem megtudnám neki mutatni a naptáram.: DD
2018. márc. 18. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok Bence, de tapasztalat, hogy mindenki máskor tartja. :D

Igazából lényegtelen, hogy a te Bencéd most tartja vagy máskor, beszélgetés-indítónak teljesen jó, ha felköszöntöd. Ha most tartja, akkor megköszöni, és már dumálhattok is. Ha nem most tartja, akkor is megköszöni, csak utána hozzáteszi, hogy nem most ünnepli... de ugyanúgy beszélgethettek tovább. :D

Szóval hajrá.

2018. márc. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus 23 a hivatalos. Márc 21 inkább a Benedek.
2018. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy holnap is névnapom lesz. Ez egy jó indok hogy megigyunk pár pohárkával, köszi :D
2018. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A beszelgetes elindításahoz, ez mindenképpen jó, meg akkor is, ha egyébkent augusztusban tartja.
2018. márc. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk, szerintem amúgyis ráírhatsz névnaptól függetlenül is, ha ki akarsz békülni vele. Pláne, ha csak valami "hülyeség" miatt nem beszéltek régóta.
2018. márc. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!