Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Van valami vallási vagy...

Van valami vallási vagy bármilyen más jellegü dolog, ami miatt december 24. -re, tehát szentestére került Ádám, Éva névnapja, vagy ez csak így alakult?

Figyelt kérdés

2018. nov. 7. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony böjtje (dec. 24), másként Ádám-Éva napja, két ünnepi mozzanatot foglal magában, amelyet az Egyház liturgikus körültekintéssel kapcsolt össze. Egyrészt bibliai ősszüleinknek, Ádámnak és Évának nevenapja, emlékezete: a karácsonyi misztériumjáték és ünnepi szimbolika forrása. Másfelől az Ószövetség megváltatlan világából, Adám és Éva örökségéből az új Ádám fogadására, egyúttal a halott természet életre igézésére, a kezdődő új esztendőre, továbbá az emberi megújulásra való előkészület, vigília: archaikus emberi követelményei szerint, de szakrális-liturgikus értelemben is.
2018. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bár egy kicsit bonyolult. Azért érdekelt ez,mert dec 24.-ét eddíg mindíg szentesteként,hallottam mástól is és én is így neveztem eme jeles napot csak van olyan táj,ahol Ádám Éva napjának mondják. Ez nekem olyan furcsa volt,hogy Krisztus születésnapját nem szentestének mondják,hanem Ádám Éva napjának nevezik.
2018. nov. 7. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi furcsa van ebben?

Egyrészt az összes naptári napon van névnap is. A vallássosság háttérbe szorulóban van.

Az isteneket nem tagadók között is sok olyan ember van, aki nem templomba járó.

A karácsonyi ünnepkör elvilágiasodott.

Ha megnézed itt a karácsonnyal kapcsolatos kérdéseket (jobbára iskolás korúaktól),

az ajándékokról szól a dolog. Már a nyár közepén megjelennek az olyan kérdések, hogy Te már várod a karácsonyt? Ők a megfizethető dolgokra várnak.

Amikor (hitetlenségem dacára) írok Jézus születése feletti örvendezésről, a megváltó eljöveteléről, simán lehülyéznek.

2018. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért furcsállom,mert ez pont egy olyan környék,ahol a katolikus vallás nagyon erős,és így alakult ki. Csak amikor megemlítettem,hogy én ezt furcsálom,akkor ők néztek rám érdekesen,hogy nem olvastam a bibliát? Őszinte leszek,nem olvastam. De nekem akkor is dec 24.-e szenteste az Jézus születésének az évfordulója, és nem Ádám Éva névnapja
2018. nov. 8. 05:14
 5/5 anonim ***** válasza:

"De nekem akkor is dec 24.-e szenteste az Jézus születésének az évfordulója, és nem Ádám Éva névnapja"

Nincs ellentmondás ebben sem. Dec. 24. karácsonyt megelőző nap Ádám és Éva napja, szimbóluma az Ószövetségnek és az ősszülőknek. Mert másnap a Megváltó születésével már a megváltást és az Újszövetséget ünnepeljük. Mivel régen a nap napnyugtáig tartott és nem éjfélkor, így teljesen rendben van, hogy Szenteste már Jézus születését ünnepeljük. Ahogy Húsvét ünnepe is Nagyszombat este kezdődik.

2018. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!