Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Nem holnap (2020. 03. 08....

Nem holnap (2020. 03. 08. -án) lesz nőnap?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért írkálja már ki mindenki ma?

Googleba beírtam és azt írta holnap lesz.


2020. márc. 7. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, holnap lesz. Én se értem.
2020. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes. Karácsony meg december 24-én van, mégis mindenki már december 10-től boldog karácsonyt kívánt. Újévet is január 1-én kéne mondani, mégis decemberben már sokan boldog újévet kívántak. Nőnapnél csak 1 napot csalnak..
2020. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony december 25-26, NEM 24, de a többi része igaz
2020. márc. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán azért mert régi hagyomány az ünnepeltet előző nap estélyén köszönteni. Pl. névnap, születésnap alkalmából.

A nőnap eredetileg nem a nők személyes tiszteletéről, megbecsüléséről, szeretetéről szól, hanem a nők egyenlő jogait kikövetelő mozgalom „mellékterméke”.

Mivel ma már senkit nem érdekel ez, intimebbé vált.

Eredetileg nem is kellene köszönteni őket, nem volt mögötte semmi ilyen. Egyenlő munkáért egyenlő bért, szavazati jogot a nőknek stb.

Tehát ma már ez személyes ünnep, ezért lehet a hagyományos egy nappal előtte köszöntés, mint megszokás.


(Ennél nem nagyon lehetett volna nyakatekertebben írni. Bocs!)

2020. márc. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!