Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Számomra "gyásznap" a nőnap -...

Számomra "gyásznap" a nőnap - és számodra mit jelent ez az ünnep?

Figyelt kérdés

Hogy miért (lett mára) "gyásznap" számomra a nőnap? Mert (eddig) kudarcos az életem a nők vonatkozásában..

Kezdve azzal, hogy az anyám mennyire degradálóan, lekezelően bánt velem sokszor (amellett, hogy felnevelt) - pedig egy okos, élénk kisfiú voltam.. Mindez aztán kihatott fiatal- és felnőttkoromra - értelemszerűen: rombolólag..

Az iskolában a legfájdalmasabb ütéseket nő tanártól kaptam - férfi tanáraim csak fenyegettek, ha nem viselkedtem "jól", de nem ütöttek meg. Amikor, ismerős biztatására, loptam a boltban és elkaptak, a boltvezető hölgy akkora pofont adott, hogy arra a mai napig élénken emlékszem, talán a fülem is megsérült belül az ütés hatására. (Megjegyzem: a legdurvább verést irányomba, aminek némi nyoma is maradt - számomra ismeretlen - férfi követte el.)

Problémás, zűrös családi háttérrel, érdemi felnőtt segítség hiányában, meggyengült személyiséggel és megtépázott önbecsüléssel nemigen tudtam megtalálni a közös hangot a lányokkal, illetve a nőkkel - a gyengeségeim, hibáim rendbe "előbbre valónak" tartották, mint értékeim, erényeim, értelmi képességeim, illetve nem látták meg a bennem lévő fejlődési potenciált sem.

Mondhatja valaki, hogy "szedd őssze magad", "légy végre férfi" - de ez nem így működik.. Egyébként nem vagyok se pesszimista, se nőgyűlőlő, se semmi ilyesmi. Sokat tanultam életemben, széles látókörű ember vagyok - de az ismerkedés, udvarlás nehezen megy, ez nem igazán "az én műfajom". Igyekszem egyébként aktív lenni, mert szeretnék engem megértő, engem megbecsülő (nő)társat.

Nos, remélem, sikerült érthetővé tennem ezt a furcsa felvetést.. :) Aki szeret ismeretlenül és durván minősítgetni (incel, stb.), az kérem ne itt, ennél a kérdésnél tegye.


Hozzáteszem végül, ha a világban körülnézünk, a nők számára is lehetne gyásznap a nőnap, annyi a fennálló súlyos megoldatlan probléma a nők vonatkozásában - amit egy vegyszerekkel kezelt, ki tudja hol előállított virággal meg (hízlaló, addikt, egészségtelen) édességgel nem lehet kompenzálni..



2021. márc. 8. 11:40
1 2
 1/11 Miss Endzsi ***** válasza:
83%
Lehetne gyásznap, de kinek van kedve b*valba*zva lenni?
2021. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Problémás hozzáállás, ha valaki a problémák láttán szörnyűlködik, "homokba dugja a fejét" és "csokievésbe fojtja bánatát" - ahelyett, hogy inkább ösztönzést érezne a helyzet érdemi és ügyes megoldása érdekében.. Nekem nincs rossz kedvem - csak leírtam, mi a helyzet..
2021. márc. 8. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A többi nő miért tehet arról, ami veled történt?
2021. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
52%

Az eredeti jelenteset mar reg elvesztette, nekem sem jelent igazabol semmit

N

2021. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
57%

Nekem semmit nem jelent.

N

2021. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3-as, aktuális személyes viszonyulásom írtam le a nőnaphoz kapcsolódóan élethelyzetem okán - kerülve az általánosítgatást.
2021. márc. 8. 12:30
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Majd még visszasírod őket, amikor már nem lesznek csak "egyéb jellegű" emberek.
2021. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Velem is történtek rossz dolgok,de emiatt még nem veszem egy kalap alá azokat a nőket akik engem (meg)bántottak,azokkal akik viszont jók voltak hozzám,vagy azokkal akiket egyáltalán nem is ismerek,de megismerhetném őket.
2021. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Serelmeid nagyon sajnalatosak,remelem idovel sikerul tultenned magad rajta, de a nonap megunneplese nem a te serelmeid ellen szuletett. Ez inkabb politikai unnepkent indult, a nok egyenjogusagaert, egyenlo berezes kiharcolasa a ferfiakevel, szavazati jogert ami egyenlo a ferfiak jogaival, a nok munkahelyi zaklatasa es megkulonboztetese ellen. Ezek a problemak mara megszuntek,ma mar a szal viragnak, amit a nok kapnak, csak szimbolikus jelentese van, de arra is emlekeztet, hogy vannak meg hasonlo problemak egyes reszin a vilagnak, ami megoldasra var.A szal virag, vagy a csokolade annyit jelent egy nonek, hogy erzi, fontos tagja a tarsadalomnak, szukseg van ra, megbecsulik.
2021. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as, én nem vontam egy kalap alá a nőket, egyszerűen leírtam viszonyulásomat a mai nőnaphoz, felvázolva a viszonyulás okát, hátterét.
2021. márc. 8. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!