Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » A liberális oldal miért úgy...

A liberális oldal miért úgy ünnepli a Nőnapot, hogy a nőket nem nézi nőknek? Azokat az előítéleteket(jót és rosszat egyaránt) próbálják megszüntetni, ami identifikálja őket.

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Az appercipiáló képességemmel komoly baj lehet, mert nem értem a kérdést. De azt sem tudom, a kijelentésednek mi az alapja.
2021. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem, mire gondolsz. Én attól érzem nőnek magam, hogy XX kromoszómáim vannak, meg női nemi szerveim, ilyesmi. Ezt még soha senki nem próbálta megszüntetni.


Amúgy a munkám tipikus férfi terület, az érdeklődési köröm is inkább férfiaknál lenne gyakori, főleg férfiakkal barátkozom, nőtársaságban kevésbé érzem magam jól. 100-200 éve elég nagy bajban lettem volna, és jelentős részben a liberalizmus eredménye, hogy most élhetek úgy, ahogy szeretnék.

2021. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a ketteshez, szóról szóra igaz rám is amit mond.
2021. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom, a kérdezö szerint egy nönek a fö célja az kellene, hogy legyen, hogy feleség, sorra szüli a gyerekeket, háztartásbeli és lesi az "ura" óhajait - és ez ellen "tesznek" azzal, hog< doglozhat, nem kell szülögépnek és takarítónönek lennie, söt akár párkapcsolatban sem kell lennie ahhoz, anélkül is embernek nézik és nem "csak" nönek!
2021. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon van olyan, hogy "jó előítélet". Ami a nőkkel szemben "jó előítélet", azt is felhasználják ellenük.

- "nők empatikusabbak": rájuk lehet sózni a kisgyerekekről vagy beteg családtagokról való gondoskodást 100%-ban, akkor is, ha az a gyerek 50%-ban mégiscsak a férjé, és akkor is, ha a férj idős szüleiről van szó

- "jobb a monotóniatűrésük": az ő dolguk az összes unalmas házimunka

- "bonyolult, rejtélyes lelkek, ellentétben a faék egyszerű férfiakkal": ezzel a bókkal remekül kivédhető, hogy miért nem feccölsz bele minimális energiát se a megismerésükbe

2021. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!