Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Miért ilyen erőltetett,...

Miért ilyen erőltetett, rózsaszínködös maszlag a nőnap?

Figyelt kérdés

Nyilván aki vállalkozó vagy nem dolgozik annak tök jó, hogy nem kell alkalmazkodnia ehhez az erőltetett baromsághoz, de szinte minden munkahelyi kollektívában az van, hogy egész nap rém kínos módon ünnepeljük a nőnapot, magyarán a semmit, mert az év többi napján ugyanúgy nőkkel dolgozunk együtt, de akkor senkit nem érdekel (engem legalábbis ma se érdekel).

Eleve miért kell ünnepelni ha valaki nő? A zöld szeműeknek/mérleg csillagjegyűeknek/A-s vércsoportúaknak miért nincs külön ünnep? Röhej az egész!


Nem is a ténnyel van a baj, hogy megemlékezünk, hanem manapság nagyobb jelentősége van, mint a húsvétnak és giccsben kb. a karácsonnyal áll egy szinten miközben tanulóként anno azt se tudtam létezik ilyen ünnep. Anno azt hittem ez olyan kategória mint a Föld világnapja aztán azt mégse ünnepeljük, mint a nőnapot. Agyrém az egész!



2023. márc. 8. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez most nagyon gyenge lett. Szerintem inkább gyűjts ötletet a holnapi trollkodásra.


Amit írsz, nemsok köze van a valósághoz ("szinte minden munkahelyi kollektívában az van, hogy...", "manapság nagyobb jelentősége van, mint a húsvétnak..."), ellenben sokat elárul a tudatlanságodról ("Eleve miért kell ünnepelni ha valaki nő?").

2023. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%

"miközben tanulóként anno azt se tudtam létezik ilyen ünnep"


Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

2023. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha tanulóként azt sem tudtad, hogy létezik ez az ünnep az elég szomorú, hiszen feltételezem, édesanyáddal éltél.

Esetleg van nagymamád, lánytestvéred.

És akkor őket soha nem köszöntötte senki fel egy szál virággal sem ?

Tegnap én kaptam a férjemtől egy csukor tulipánt, a fiamtól meg egy cserepes virágot.

Apróságok, nem nagy ajándékok. De nem is vágyom másra, nekem csak egyszerűen jól esett, hogy gondoltak rám.

2023. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
csokor és nem csukor, elírtam :)
2023. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy sok férfi így gondolkodik mint te.
2023. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy taplókkal lehetsz körülvéve. 35 éves vagyok, de már gyerekként is kaptunk az iskolában a fiúktól 1-1 szál hóvirágot. Aputól, nagypapámtól, nagybátyámtól is kaptunk virágot anyuval. Pedig nem flancos úriemberek voltak, hanem vidéki gyári munkások. Valahogy mégis megünnepeltek minket.
2023. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az összes eddigi munkahelyemen (sajnos volt egy pár) a nagy ünneplés az volt, hogy a férfi vezérigazgató meg a férfi helyettese küldött egy köremailt meg volt, ahol kaptunk egy doboz csokit. Melyiket irigyled ennyire?
2023. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!