Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Eltörölnétek a nőnapot?

Eltörölnétek a nőnapot?

Figyelt kérdés

Senkit ne ünnepeljenek azért, mert valamilyennek született. Ugyanilyen alapon lehetne tartani pl. a nagyfülűek napját is vagy a 180 centinél magasabbak napját is.

Az anyák napját más, aki szült legalább egy gyereket, az ezzel már csinált valamit, amit lehet ünnepelni.

Azt is hallottam régen, hogy a nőnapot azért találták ki, hogy a nők régebbi korokbeli hátrányos megkülönböztetését ellensúlyozzák. Szerintem ez nem ok a nőnapra. Azért, mert pár száz éve X nőnemű embert hátrányosan diszkriminálták a neme miatt, most Y nőnemű embert nem kell, nem is lehet ünnepelni. Ez nem kárpótolja X-et.



2018. márc. 8. 10:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Ha azt is gondolnám, mint te, akkor veled ellentétben nem akarnám ráerőltetni az akaratom az egész világra, mert az elég nagy ostobaságra vallana.
2018. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Lemaradtál valamiről!

Keresd meg a neten a Nőnap eredetét, hátha megérted.

.

Mellesleg azért töröltetnéd el, hogy ezen a napon virág helyett kaphassák a megszokott verést, vagy ahátuk mögötti léjnőnek titulálást?

.

Névnapod, születésnapod megünnepled?

Feltételezem tudod, hogy egyikhez sincs közöd, mert nem te választottad neved és nem te gondoskodtál magadról, hogy felnőj (talán, majd valamikor...).

2018. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Idézek a wikiből:


„A nemzetközi nőnap a nők iránti tisztelet és megbecsülés kifejezésének napja, amelyet 1917 óta (Magyarországon 1948 óta) minden év március 8-án tartanak. A nemzetközi nőnapot az ENSZ is a világnapok közt tartja számon. A nőnap eredetileg a mai virágos, kedveskedős megemlékezéssel szemben munkásmozgalmi eredetű, harcos, a nők egyenjogúságával és szabad munkavállalásával kapcsolatos demonstratív nap volt: 1857-ben New Yorkban negyvenezer textil- és konfekcióipari munkásnő lépett sztrájkba a béregyenlőségért és a munkaidő csökkentésért. Manapság a különféle civil szervezetek ezen a napon világszerte, a nők elleni erőszak, a nőket érő családon belüli erőszak, a munkahelyi szexuális zaklatás, a prostitúció és az egyéb, a nők ellen elkövetett erőszak formái elleni tiltakozásuknak is hangot adnak.”


Szerinted ez már a múlt? Szerintem nem. És nem több száz éves. Senki nem írta elő kötelezően. Ha nem akarod, nem kell számon tartanod. Másoknak azért enged meg! Az a baj, hogy sok férfitársam csak egy napig veszi emberszámba a nőt, egy csoffadt virág megvásárlása erejéig. A többi napon meg, pofa be, én parancsolok.

2018. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
El. Minden olyan ünnepet eltörölnék, amely különbséget tesz egyes embercsoportok között, azaz diszkriminatív.
2018. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Felőlem maradhat.
2018. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem törölném el. Viszont örülnék, ha nem adnának virágot és csokit és nem panaszkodnának, hogy ez milyen diszkriminatív. Nem engem ünnepelnek nőnapon, hanem azokat a nőket, akik hozzátettek a világ fejlődéséhez annak ellenére, hogy minden körülmény akadályozta őket.

Fák napján se ölelgetünk fákat és a költészet napján se kapnak csokit a költő ismerőseink.

2018. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2018. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Senkinek nem kedveskedem nőnap alkalmából.

Ha nő lennék, nem is fogadnék el semmit nőnapi ajándékként.

2018. márc. 8. 13:35
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Isten a tudója, mit tennél és mit nem, ha nő lennél! - tehát nem hivatkozási alap.

Azt csinálsz, amit akarsz, csak egyet ne: ne hidd magad többnek, ha kihúzod magadat a többségi szokás alól!

2018. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

Te vagy az én emberem! :D Igen, el! Nem ünneplem a név-és születésnapomat sem. :)


22/N

2018. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!