Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Lányok/nők! Tihogy vélekedtek...

Lányok/nők! Tihogy vélekedtek a nőnapról, és erről az egész ajándékozási dologról?

Figyelt kérdés

Elmondom az én álláspontomat. Szerintem a nőnap egy hülyeség. Legalábbis, ha én nő lennék, akkor utálnám a nőnapot, mert igazából semmi értelme. Mármint, csak azért tüntessünk ki valakit, mert ilyen vagy olyan neműnek született? Ráadásul a világ felét kitüntetik ilyenkor, ami nekem, ha nő lennék, megalázó lenne. Ha engem kitüntetnek valamiért, akkor az legyen személyes, és szóljon csak nekem, ne pedig nekem, meg amúgy mellette a fél világnak is...


De mielőtt még elkezdenének rám szakadni az olyan válaszok, hogy "a nőkről igen is meg kell emlékezni ílymódon", meg "ennyi jár nekünk az egész éves robotolásért" stb, stb, amit mindig mondanak nekem, elmesélek valamit: Én kitűztem magamnak tavaly egy napot, ha jól emlékszem, Április 12 volt, amit elneveztem "Csak Úgy" napnak. Elmentem a boltba, vettem mindenféle csokikat, virágokat, stb, és a nő ismerőseimet, kollegáimat egyenkét felkerestem, és adtam nekik valami ajándékot, Csak Úgy, mert szerettem volna őket honorálni a létezésük miatt. Végül is, a nőnapot ezért szeretik, nem? Tehát minden nő ismerősömnek kedveskedtem valamivel, ok nélkül, és a reakciók egyáltalán nem voltak minden esetben pozitívak. Persze, az erőltetett mosoly megvolt, értetlenkedtek is, hogy miért kapják, azt mondam nekik, hogy "csak úgy, kedveskedni szeretnék neked a semmiért". A hátam mögött kibeszéltek ezután, visszajutottak hozzám olyan infók hogy én megbolondultam, volt akik azt hitték hogy nyomulok rájuk, meg mindenféle hátsó szándékra gyanakodtak, volt aki egyenesen visszautasította az ajándékot, mert nem érezte jogosnak, a lényeg, hogy nagyon kevés pozitív visszajelzést kaptam azért, amiért kedveskedni szerettem volna. Na akkor most mi is van pontosan? Én ezt a logikát képtelen vagyok felfogni, segítsetek. Ha veszek egy nőknek csak úgy a semmért valami ajándékot, akkor az nem tetszik nekik. De ha meg nőnapon nem veszek nekik semmit, akkor meg kiakadnak, hogy "egyszer kéne egy évben rám gondolod, és akkor sem teszed meg te bunkó!". Hogy is van ez?



2018. márc. 8. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Nő létemre nem szeretem a nőnapot,
2018. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"a világ felét kitüntetik ilyenkor, ami nekem, ha nő lennék, megalázó lenne"


Akkor a gyereknap is megalázó, mert a világ nagy része gyerek? :)

2018. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A gyerek szerintem még bele se gondol ilyesmibe, csak örül, hogy ajándékokat kap és hogy városszerte búcsú van :) De egy felnőtt nő már elgondolkodhat ennek az egésznek a súlytalanságán.
2018. máj. 18. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!