Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Én emlékszem rosszul vagy...

Én emlékszem rosszul vagy eddig nem voltak pünkösdkor vasárnap zárva az üzletek?

Figyelt kérdés
40+ vagyok, de felkészületlenül ért a dolog, nem emlékeztem, hogy pünkösd vasárnap is ünnepnap lenne.
2023. máj. 28. 08:52
A kérdező szavazást indított:
én sem tudtam, ez új dolog, az elmúlt években lett szokás
hol éltél eddig, már 25 éve is így volt
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs 25 éve, de az utóbbi pár évben már így volt.
2023. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45 éves vagyok, és Budapesti. Már gyerek koromban is zárva voltak ünnepnap és munkaszüneti napokon. Igy pünkösdkor is zárva voltak az üzletek / boltok. Nem csak most hanem a gyerek koromban is 30 évvel ezelőtt is. És azóta is zárva van minden ünnepnap és munkaszünetii napokon. Csak annyi változott, hogy az én gyerek koromban nem voltak még plázák / bevásárló központok. Ja és igen az én gyerek koromban nem csak ünnep nap és munkaszüneti napokon, hanem sima mezei vasárnap is minden zárva volt. Ma meg már a sima mezei vasárnaponként nyitva van minden. Kivéve az olyan ünnepnapokon mint például pünkösd vasárnap.
2023. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
40+ vagyok én is, a pünkösdhétfő csak a 90-es évek óta munkaszüneti nap, de vasárnap alapból zárva volt minden, a 2000-es évektől terjedt el, hogy nyitva vannak a boltok.
2023. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:

Te emlékszel rosszul.

Én egyébként szombaton max. Délig, hagynám a nyitvatartást.

A vasárnap meg teljesen szabad legyen a kereskedelemben dolgozóknak.

2023. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg döntse el a bolt tulajdonosa, az alkalmazott meg eldöntheti, akar-e ott dolgozni. Egyetemisták pl. kifejezetten szeretik a hétvégi műszakot. Döntsék el az emberek, ne a külön Semjén Zsolt.
2023. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy öröknaptárt néztem ott piros betűvel jelzi mindkét napot már 1971-re is.

Máshol egy nem teljesen egyértelmű mondattal találkozom, amely arról ír, hogy 1989-től a vasárnap mellett munkaszüneti nap a hétfő is. Nem pontosan idézek. A lényeg az, nem tiszta, hogy a vasárnap új a rendszerben, vagy a hétfő.

60+-os vagyok, még nem szenilis, de nem tudom, mióta lett ünnep.

2023. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy eddig is zárva voltak a boltok pünkösdvasárnap, de most kicsit elbizonytalanodtam. :-D
2023. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!