Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért nem tudják legalább...

Miért nem tudják legalább idén nélkülözni az emberek a tűzijátékozást, petárdázást illetve magát az egész ünneplést?

Figyelt kérdés

Tegnap este elszökött a kutyám mert a faluba már petárdáztak. Szerencsére ma délelőtt meglett. Tudom, hogy én voltam a hülye, hogy nem zártam be de nem számoltam azzal, hogy idén ilyen korán kezdik.

Most barkácsoltam neki egy kis kuckót ahova majd estére bezárom.


Minden évben szoktam ilyet csinálni de eddig elég volt karácsonyra elkészíteni, sose durrogtattak hamarabb.



Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy most miért van erre szükség? Szerintem figyelembe kellene venni azt is, hogy sokaknak nagy károsodást okozott ez a vírus mind anyagilag, mind pedig mentálisan. Nem nagyon érzem azt, hogy helye van most ilyen nagy fokú ünneplésnek. Sokak szerintem most csak próbálják elfelejteni, hogy ünnepek vannak és túlélő üzemmódra kapcsoltak. De egyszerűen lehetetlen másra koncentrálni ha a durrogtatással meg pontosan az ünneplést fejezik ki.


Nincs amúgy alapvetően bajom a tűzijátéskozással, tudomásul vettem, hogy a hagyományokhoz tartozik de amikor naponta több százan károsulnak meg valahogy morbidnak tartom.


Miért van most erre szükség durrogtatók?



2020. dec. 6. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Budapest, kertváros. Péntek-szombat valahol mindig van tűzijáték. Esküvő, születésnap, gyerekszületés, stb. miatt.

Miért kellene mindenkinek búskomorságba esni, mert most éppen járvány van?

Oldd meg, hogy a kutyád semmilyen körülmények között ne tudjon elszökni.

2020. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

A petárdázásnak meg az ünneplésnek semmi köze egymáshoz.

A petárdázás mindig gáz.

Az ünneplés pont jót tesz a léleknek a nehéz időkben is. Persze a szabályok betartásával.

Egyébként náluk csak Szilveszter napján szoktak durrogtatni, de akkor szinte egész nap.

2020. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
93%

Így igaz.

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal.

Én személy szerint nagyon szeretem a tüzijátékokat, mondjuk a petárdának nem vagyok híve, de ha valakinek ez kell akkor ez.

Sosem árt a szórakozás!

:)

2020. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

"de amikor naponta több százan károsulnak"


Átlagban másodpercenként 2 ember hal meg a világon, akkor most mindenki mindig legyen búvalb..szott?

2020. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Én személy szerint betiltanám a tűzijátékot is magán személynek,illetve hogy egyáltalán otthon lehessen tűzi játékozni. A kutyánk ugyan a házban van,de rettenetesen nyugtalan és fél így is. Nem beszélve a sok szökött kutyáról. Kínszenvedés a szilveszter így. Plusz sokszor pont a kertünkbe durrogtatnak, hát nagy élmény. Tiniként még esetleg tetszett,de köszi, már láttam elég tűzi játékot.
2020. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bár Orbán betiltotta a szilveszterezést, de attól tartok a durrogtatókat ez nem tartja vissza.


Majd olyan diirr-durr csitt csatt lesz itt délután 4 és 8 között, hogy világháború feeling lesz.

Na meghát úgyis találnak sz emberek megoldást arra, hogy 8 után is pukkanjon.

2020. dec. 7. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Az iskolában a diákok túlhajszoltak. 7-8 osztályba sokan már az öngyilkosság gondolatával játszanak. Munkahelyen az emberek maximálisan le vannak terhelve, potompénzért dolgoznak. Vezetőink pártol függetlenül egy rabszolga tartó társadalmat épít ahol a nép az elitet szolgálja és ehhez a nép még tapsol is! A fiatalok régen jobban a szabadban játszottak, ma már a gép előtt görnyednek amitől még rosszabb lesz.


A durrogtatás kapcsán. A használók azt kapják hogy nekik az ami a velünk szomszédos országokban megengedett nekünk miért nem szabad? Petárda, szállítás, a pirotechnikai cégek hülyeségei. Betarthatatlan idióta érdektörvények. A kutyás odasz… az útra, a dohányos a képébe fújja a cigifüstöt az év 365 napján. Aki lop és sorozatos visszaeső kap 30.000 Ft pénbirságot súlyosbító körülményekkel, egy darab petárdáért meg 150.000 Ft bírság jár egy gyereknek. Körülöttünk is van ez és valahogy ott nem csinálnak ebből hisztit. És a gusztustalan magyar mentalitás hogy megmondani a másiknak mit tehet meg, mit nem, hülyének nézni, átb, irányítani. Ezek kedvéért kéne leszokni a petárdázásról, tűzijátékozásról?

2020. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Oldjátok meg hogy a kutya ne szökjön el... Ennyi.

Az meg hogy te "betiltanád" a tüzijátékot, szánalmas. Nem tiltanak így is elég dolgot ebben az országban, még ezt is? (#5 ez neked szólt)


Gyakorlatilag nem tud érdekelni hogy kinek a kutyája mikor mit érez és mitől fosik... Nyugtatózzátok be vagy nekem mindegy, ugyanúgy fogunk a családdal idén és jövőre is tüzijátékozni ( és nem, petárdázni -ami amúgy is illegális- nem szoktunk..) mint tavaly és azelőtt, majd pedig jövőre és az után is!

2020. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
És ti mikor szeditek majd össze a kutyagumit? :D Mikor nevelitek meg a kutyátokat, hogy ne kakiljak be hazafele menet, mert egy tacskó nekivetődik a kerítésnek, és jól megugat? + ott vannak még a kutyatámadások is. Én is félek azoktól a dögöktől, mégsem pampogok. (kivéve most)
2020. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
90%

7 :


Ja nevetseges, hogy az egesz vilagon szabadon lehet petardazni, minimum szilvesztekor, es csak kizarolag nalunk van ez a barom hiszteria minden evben.

2020. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!