Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mi van a Magyar tűzijáték...

Mi van a Magyar tűzijáték árusokkal hogy így leesett a színvonal?

Figyelt kérdés

Se egy normális 170cm hosszú 75 milis rakéta, egy 45 milis telep, Xplode-os vackok szinte mindenütt. A kiszállítás a legtöbb helyen katasztrofális már ha van. A termékek egyhangúak, a leg gagyibb kínai vackok amiből ki van spórolva minden.


Először volt a Leskovics eleinte voltak jó cuccai mint a 30 milis római, bazi nagy rakéták ma már semmi. Le volt beszélve mikor hogy szállít és az előre kifizetett terméknél a szállítás napján felhív hogy le sem akarja hozni. Meguntam utána jött a Tűzijátékvilág ott meg kétszer kellett bankba menni mert a megadott számlát visszadobta és közölte hogy utaljak másik számlaszámra. Ott kaptam még pár éve normális rakétákat és telepet. Néztem a Pyromágus webshopot, jó cuccokat vett a neten régen, volt valami ízlése erre ő is a leg gagyibb vackokat árulja. De akár melyik magyar árust nézem ugyan az a nagy nudli amit árulnak kivétel nélkül.


Egy szlovák vagy egy cseh minőségnek halvány koppintásai. Egy ekoporo.hu, pyrofire.eu, pyrogarage.pl és lehetne sorolni teljesen más világ. A vulkán rendesen meg van töltve nem csak kitömve papírral, van hozzá szín, extra effektek mint egy kis recsi. Amit itthon kapsz ugyan abban az árban meg egy nagy semmi. Aztán ott van hogy van utánvét, vannak jó fajta petárdák. Illetve hogy nálunk is lehessen futárral szállítani F1-F3 egész évben legyen legális +petárdák ez körülöttünk alap. Miért nincs kiharcolva hogy ez nekünk miért nem jár hivatalosan? Hiába szidják a külföldi webshopokat, szabad piac van az EU-n belül és a vevő oda megy ahol jobbat kap. Egységesen annyira leesett a színvonal kivétel nélkül az összes magyar árusnál hogy szó szerint gagyi és élvezhetetlen amit árulnak. 5 évvel ezelőtt pedig még voltak jó cuccok.



2021. dec. 26. 16:52
 1/5 Scream85 ***** válasza:
73%

A petárda a "jó magyar mentalitás" miatt lett betiltva. Mert a sok gyökérnek az volt az élvezet hogy az emberek közé dobálgatta, meg nagy volt az arc és vagánykodás közben megsérültek,stb.

Mint mindennek, ennek is megvan a kulturált felhasználási módja, csak jó szokás szerint nekünk ne mondja meg már senki hogy használjuk, és most ennek "isszuk a levét".


Amúgy az F1-F3 kategória jelenleg is vásárolható/használható egész évben, azt nem kell legalizálni...igaz annyi a kikötés, hogy MAGÁNTERÜLETEN használható év közben, de ez nem hiszem hogy nem lenne tartható követelmény.

Petárdához meg eddig is sunyiban hozzájutott aki akart.


A minőségi visszaesést én is megfigyeltem.

Kb.2-3 éve én sem költök rá nagyon, előtte minden éven én is nagy tűzijátékozó voltam, amint nyitott szeptemberben a webshop már adtam le a rendeléseket. Most 2 év kihagyás után felnéztem a webshopra és baromi drágulást tapasztalok, viszont a bemutató videók alapján nagyon gagyik a telepek, egyhangúak az effektek. (Anno a Leskovicséknál volt a Peking/HongKong/Sanghai telepek....tapasztalatok szerint ezek voltak a legnépszerűbbek és az olcsó árához képest - azthiszem 1700 volt mikor utoljára vettem - elég szép és változatos effektek voltak bennük)

Ehhez képest a mostani kínálatban egy ezekhez hasonló kaliberű telep 4000-4500 Ft-nál kezdődik és nagyon gagyi és egyhangú effekteket bont.

2021. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én is tapasztaltam ezt sajnos…én azt javaslom mindenkinek,hogy ne itthon szerezzék be hanem kulfoldrol. Én 4 napja rendeltem Szlovákiából a Pyrobox-bol,ma jott meg a csomag. Nagyon minőségi dolgok vannak benne(petárdával eggyutt). Nem titok, gond nélkul erkezett meg hozzam. A futar azt se tudta, hogy mivan benne. A rendorseg meg szokasos(egy pöcs). En felos tipus voltam,de ma rajottem arra hogy milyen konnyu is petardat szerezni, nagy mennyisegben is. Szoval ha valaki nem merné akkor itt egy kis batoritas. 15/F
2021. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Xplode is ugyan abból a gyárból importálja a legtöbb cuccot mint az SR és a Klasek.


Nem gondolnád , de sok termékük megegyezik, csak a csomagolás más.



Pirotechnikus 44/F

2021. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyen a magyar pirotechnikusok problémája hogy külföldről megveszik a jobb termékeket. Ha nem tetszik oda lehet vágni az aztalra hogy külföldön F1.-F3 ig plusz a petárda egész évben legális. Posta futár hozhatja. Nyilt szabad piac van az EU-n belül és hogy őket a törvényhozók piacilag hátrányos helyzetbe hozzák. Az eladókat és a vevőket hátrányos megkülönböztetés éri! Nem tudom őket sajnálni. Vevőként ugyan így hogy körülöttünk jár mindenkinek akkor mi mivel vagyunk rosszabbak. Nekünk nem járnak ugyan azok a jogok!



„Xplode is ugyan abból a gyárból importálja a legtöbb cuccot mint az SR és a Klasek. Nem gondolnád , de sok termékük megegyezik, csak a csomagolás más. Pirotechnikus 44/F”


Ez nagyon nem igaz. Csak a kis vulkánnál Xplode semmi effekt csak fúfjja a szikrát a tetejében van valami hatóanyag a többi része a vulkánnak ki van tömve papírral. Klasek több színű az alja kék, piros, zöld, fujja ugyan azt az effektet a végén recsi. Az Xplode a leghitványabb termékeket gyátja!


„Amúgy az F1-F3 kategória jelenleg is vásárolható/használható egész évben, azt nem kell legalizálni...”


Ez sem igaz nálunk, külföldön viszont igen! Az F3 december 28-31 között vásárolható és december 31-én este/reggel 6-6 ig használható fel! Majd ezt a kategóriát 31-e után ingyen és bérmentve le kellene adni ha megmaradt!


„A petárda a "jó magyar mentalitás" miatt lett betiltva. Mert a sok gyökérnek az volt az élvezet hogy az emberek közé dobálgatta, meg nagy volt az arc és vagánykodás közben megsérültek,stb.”


Politikai balhé lett csinálva azért lett betiltva. A környező országokban valahogy nem probléma. És ez a többség. Mi mivel vagyunk rosszabbak mégis hogy az F1-F3 és a petárda nem jár? Intolerancia a kommunista mult a legfőbb oka. Bennevan nálunk mélyen az emberekben hogyan kéne mások fölött zsarnokoskodni. Politikai hisztit csinálni hogy felfigyeljenek mivel felkapott dolog. Ez van mögötte!


Ami az ekopirot illeti persze hogy szídja a konkorencia mert hasonló választék sincs náluk! Náluk átvételnél fizetsz, akik meg annyira szídják bankban előre kell utalni! Egy nagy akiktől nemzetközileg fesznek minden országból cég nem fog úgy mutyizni a rendelésnél mint a piti kis cégek.


„PyroMágus”


Kérdező a Youtuber aki saját webshopot nyitott. Járt a szája és egy nagy gyerekes nulla amit árul? Hogy szídta az ekopirot és a külföldi webshopokat, de mit rakott ő hozzályuk képest össze.


És ami fontos ezek nem illegális webshopok, szabad piac van az EU-n belül. Ezek az adott országban legálisan működő bejegyzett cégek! Nem lehet megkülönböztetni diszkriminálni őket hátrányosan hogy te magyarként csak magyartól vagy hogy melyik cégtől vehetsz!

2021. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki próbálta a Cseh, Lengyel, termékeket össze sem hasonlítható egy kínai felhozatallal. Szlovákoknál vegyes mindkettőből van. Tőlünk keletre inkább kínai. Tőlünk délre a balkánon az Orion pirotechnika szintén veri a kínai tűzijátékokat. Nálunk főként ami van a kínai, de nem a leges legalja. Használat közben érződik hogy unalmas és élvezhetetlen. Cseh vagy Lengyel esetén úgy fenntartja az érdeklődéseded, egy igényes élmény. Náluk kultúrája van, meg sem vesznek igénytelen tömegcikkeket. Színek effektek már az eladók is ebben nőtek fel. A Magyar pirotechnikusoknak semmi érzékük hozzá. Java része nem úgy került a pályára hogy szívből használta, és szerette csinálni, maga is esetleg gyártotta. Nem is fogják így soha felvenni a versenyt a külföldiekkel mivel maga az érzék is hiányzik belőlük. Erre még jön a híres magyar jogrendszer. És még az hogy nincs meg a több évtizedes hagyománya mint külföldön.
2021. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!