Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ti hisztek abban, hogy ha...

Ti hisztek abban, hogy ha lencsét esztek akkor több pénzetek lesz, vagy babonának tartjátok? Szoktatok lencsét enni elsején?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 15:08
 1/9 anonim válasza:
Én egyszer ettem lencsét újévkor. Nem lettem gazdagabb, mint voltam.
2013. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grielean válasza:

Szoktam, de csak azért, mert szeretem a lencsefőzeléket, és ez nálunk már egy ilyen újévi hagyomány. Mint az, hogy pl húsvétkor meg tojást eszünk.

A babona része meg sosem foglalkoztatott, nem is hiszek benne.

2013. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem hiszek a babonákban, de a lencseleves elmaradhatatlan menü minden újév napján.
2013. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukam mindig csinalt, csak azert ettem belole,mert szeretem,mint babona nem erdekel.Soha nem lett tobb penzem..
2013. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ritkán eszek lencse levest, pedig imádom! Azonban nem hiszek a babonákban. Viszont amikor lesz*rt egy galamb, utána találtam 500 Ft-tot az utcán (régen többet ért).
2013. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Főztem lencsét, hátha gazdagabbak leszünk.

Azért is, mert szeretjük, év közben is szoktam, és ez már az újévi hagyományunk.

2013. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk sem lett több pénzünk ha ettünk lencsét,így nem hiszek benne,de lehet ,hogy valakinek bejött a lencse evés.
2013. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi lemcsefőzeléket csináltunk, amúgy is szeretjük.

De úgysem jön be, szóval mindegy,

2013. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mi tradícióként tekintünk az újévi lencseevésre, elmaradhatatlan. Lencsefőzeléket eszünk ilyenkor, bárhová megyünk visszük magunkkal.


A néphit ill. babona nyilván nem hoz pénzt, de az azért nem árt, ha az anyagiak fontosságán együtt elmerengünk minden év első étkezésénél. Szerintem a tudatosságot és az egyetértést erősíti ez a tradíció a családban, így hasznos is.

2014. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!