Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ilyen nagy tüzijátékért...

Ilyen nagy tüzijátékért megbüntették volna, ha rajta kapta volna a rendőr?

Figyelt kérdés

Ma délután sörözgettünk egy kollégámmal és jött vele egy ismerőse.

Mesélte,hogy olyan tüzijátékot lőtt tegnap éjjel szilveszterkor,hogy olyan golyó mint régen a 12 db-os csak ez hatalmas,akkora volt mint egy sárgadinnye és egy nagy műanyag csőből lőtte ki,nagyon magasra felment és ott robbant,olyan nagy volt,hogy beterítette az eget.

Én ezt nem hiszem,lehet hazudik.

Tegyük fel,hogy igaz.

Ha van is ilyen nagy tüzijáték golyó,ilyet nem árulnak sehol,honnan van? Ha van és fellövi ez már akkora nagy,hogy gondolom illegális lehet még szilveszterkor is. Ha ilyet lőtt és a rendőr rajtakapja,megbüntette volna vagy elnézte volna,mert csak szilveszter éjjel volt? Ha megbüntette volna,mi a max büntetés,ami ezért kiszabható?


Azért kérdezem,hogy ha szilveszterkor ilyet lehetne használni amit elmondott,akkor jövőre kérnék hogy hozzon nekem is,ha illegális akkor persze nem.

Nekem csak kicsi tüzijáték telepeim voltak.



2018. jan. 1. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez már engedélyköteles, nem tudom mennyi lett volna a büntetés. Biztos be lehet szerezni gyárit is, de csinálni is lehet házilag.
2018. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
100%

Külföldről simán rendelhető. Gond nélkül.

Illegális, természetesen, engedély kell hozzá (meg egy pirotechnikus). Én épp azt próbálom kideríteni, hogy vajon csak szabálysértés, vagy robbanóanyaggal való visszaélés (bűncselekmény ) e. Mert ha előbbi, akkor a pénzbírság még bevállalható kockázat lenne egy ilyen élményért. Utóbbit inkább kihagynám.

2018. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt tuti hogy nem legális úton szerezte be, vagy külföldről hozta. Ha a rendőr ezt látta volna, vagy rajta kapott volna akkor lett volna aztán büntetés.

Egyébként Szilveszterkor amikor engedélyezett időszak van ezek használatára akkor nem nagyon foglalkoznak ezekkel, leginkább a petárdákért harapnak nagyon, meg persze ha szomszéd nem nyom fel, meg egyébként sincs baj, meg nem kapnak jelentést hogy baj lenne, tehát nem gyulladt fel semmi, nem sérült meg senki, csak maximum távolból látták, és azért nem feltétlen fognak odamenni és rá szállni az illetőre.

2018. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hazudott mert van olyan.Pl a 150mm es Zink rakéták.Mindegyiket szerelni kell.Rakéta esetén a pálcikát a rakétára.Ha vetőcsöves ott külön profi vetőcsövet kell hozzá venni ami pár darabér nem éri meg. Sokkal jobban megéri minőségen mint bármelyik itthon kapható rakéta.Jövőre én is 150mm Zink rakétákat fogok venni.


Ez az: https://www.youtube.com/watch?v=Xc3aZofrbQE


Ilyen petárdák is vannak 75mm Delova Rana: https://www.youtube.com/watch?v=FgUrDXbJq6E


Viszel egy biciklit,motort és elhajtasz a francba ha jön a rendőr.Ha meg falusi vagy kimész a szántóföldre ennyi.

2018. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel akár háborús konfliktust is kirobbanthatsz, vagy legalábbis "megszaporíthatod" az UFO- észlelések számát.
2018. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mire fel izgultok ennyire, főleg ha szilveszterkor kimentek, rétre, szőlőbe, szántásba, a Jó Isten se mondja meg neked távolról, hogy te most éppen rakétát, 50, 100, vagy 150, esetleg 200mm-es bombát lőttél fel. Nekem jövőre a tervem egy 6" bomba.
2018. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!