Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mikor lehet tűzijátékot venni?

Mikor lehet tűzijátékot venni?

Figyelt kérdés
Ahogy olvastam, a jogszabály szerint csak a szilveszter előtti pár napban (pontos dátumra nem emlékszem) lehet tűzijátékot venni, és dec.31 18:00-tól jan.1. 6:00-ig felhasználni. De még ma is műkdödik több hivatalos webáruház, ahol lehet tűzijátékokat venni. Akkor ez pontosan hogyan működik? Ha pl. most rendelnék, akkor simán kihoznák, mint más csomagokat és szilveszterig köteles vagyok eltenni?

2018. aug. 15. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
SZia! Az 1. és 2. osztályú tűzijátékokat, a jogszabályok szerint, egész évben meg lehet vásárolni és fel is lehet használni.
2018. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdező rosszul tudod.1-2 kategóriát egész évben vásárolhatod és felhasználhatod engedély nélkül.De közterületen ilyenkor nem használhatod! Vagy külterület vagy magánterület ahol használhatod.De vigyázz mert megvan hogy gyúlékony anyag lakóépület stb milyen messze szabad használni.Lerendeled lehozzák bármikor.Csak a szállítás elég borsos.Ha meg a törvényesség nem feltétel akkor külföldről bármit megvehetsz.Beleértve a legnagyobb profi F4 es kalibereket is.
2018. aug. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor pl ha ma este kimennék a kertbe és órákig durrogtatni akkor az szabályos? :o vagy az 1,2 kategória ilyen csillagszóró meg hasonló?
2018. aug. 16. 08:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt az aktuális jogszabály: [link]
2018. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor amúgy....ha például..holnap este durrogtatok az udvaromban, akkor a szomszédnak nincs köze hozzá, hiába tesz feljelentést?
2018. aug. 17. 01:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira sajnos nem egyszerű. Csendháborításért még mindig meg lehet büntetni. Ez olyan, hogy füvet nyírni is legális, éjfélkor mégis megb@$$zák érte a szádat.

Elvileg legális, gyakorlatilag inkább azt tudom mondani, hogy külterületen.


Én is szeretek durrogtatni, de úgy vagyok vele, hogy ott a szilveszter, az azért van, ott viszont ha reggel 6 előtt bárki jön vergődni, azt elhajtom melegebb éghajlatra ...



Amúgy kihoznak bármit, a baj az ára, mert itthon nem legális "rendes" vsomagkent feladni, hanem szakosodott futár kell hozzá. Külföldön legális, így ha onnan rendelsz, simán kihozzák... Hiszen az EU -n belül nem kell ellenőrizni a csomagokat...Ez is érdekes, plusz baromság, hiszen ha nekik nem lesz semmi baja, akkor ugyan nálunk miért lenne?

De ez van, használjuk ki amíg lehet.

2018. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!