Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Engedélyezett tűzijátékozásért...

Engedélyezett tűzijátékozásért feljelentés?

Figyelt kérdés

Ma este 7 órakor közterületen tűzijátékoztam (F2 kategória), a biztonságos oldaltávolság betartásával. Mikor vége lett, utána odajött hozzánk valaki egy vasrúddal, majd életveszélyesen megfenyegetett. (hangfelvétel is készült róla).

A fentivel szabálysértést követtem el, amiért feljelenthet? Úgy tudom, hogy mivel engedélyezve volt, így nem.

Volt már valakinek hasonlója?



2018. dec. 31. 20:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabálysértés

Ő viszont bűncselekményt követett el

2018. dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szerintetek lenne értelme pl. feljelenteni? Vagy azonnal rendőrt kellett volna hívni?
2018. dec. 31. 20:31
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Volt egy eset amiről tudok, hogy életveszélyes fenyegetésér 3 évet kapott a hűvösön
2018. dec. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az durva....de mivel vasrúd volt nála és nem tudtam mit fog tenni ha közlöm vele a valóságot amit ti it megerősítettetek, így gondoltam jobb bocsánatot kérni. De legközelebb biztos rendőrt fogok hívni.
2018. dec. 31. 20:41
 5/27 A kérdező kommentje:
húú, az a 3 év jó sok...pláne hogy valami értelmiségi volt a delikvensem. Legalábbis végzettésg szerint (HA JÓL TUDOM)
2018. dec. 31. 20:47
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Tegyél feljelentést, ott a hangfelvételed!
2018. dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Szerintetek érdemes ennyit szórakozni a feljelentéssel?

Én inkább arra alapoznék, hogy jövőre ugyanitt tűzijátékozok, és ha megjelenik, akkor is mikrofonfelvételt esetleg videofelvételt készítenénk, majd a feldühödött embernek azt kamuzni, hogy elismerem a hibámat, hívjunk rendőrt! Szerintetek ez jó ötlet? Esetleg mit reagála rá?

2018. dec. 31. 21:31
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
3as ez komoly? Csak fenyegetésért 3 év?? Hát a súlyos testi sértésért kapsz minimum 2őt.
2018. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Amúgy őszintén nem tudom, melyik kategóriába tartozik, de nem vétlen az tuti. Szóval finoman fogalmazva azt mondta, hogy szét üti az arcunkat.....
2018. dec. 31. 21:53
 10/27 anonim válasza:
77%
És szerinted a hangfelvétel alapján rögtön előzetesbe kerül a vasrudas állat amint ráhívtad a rendőröket? Nem ismered a magyar rendőrséget ameddig csak fenyegetőzés van nem csinálnak semmit. Akkor leszel bajban ha a vasrudas állat bosszút akar majd állni amiért a rendőröket rá hívtad. Ez megtörténhet hetekkel később is, ha véletlenül összetalálkozol vele az utcán. Miután téged összevert alaposan és rendőrt hívtál már előzetesbe fog kerülni és ha büntetlen előéletű valószínűleg kap felfüggesztett börtönt. De tényleg megéri a saját testi épségedet veszélyeztetni azért mert bosszút akarsz állni egy agresszív állaton? Most csak rád akart ijeszteni hogy többé ne akarj ott tűzijátékozni de ha elkezdesz vele szívózni akkor előbb te fogod húzni a rövidebbet és csak utána jár pórul ő.
2018. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!