Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért van minden évben ennyi...

Miért van minden évben ennyi elszökött kutya?

Figyelt kérdés

Nem veszekedni szeretnék vagy megbántani bárkit is de a szilveszter előtti 1-2 hétben már tele a facebook meg más oldal posztokkal, hogy vigyázzunk háziállatainkra, ne petárdázz stb...

Félre nem értsetek, én is a petárda ellen vagyok 100% de soha nem volt gond, hogy vigyázzunk kutyáinkra a családban. Se nagyszüleimnek, se más rokonomnak.

Nem értem mégis hogy lehet, hogy ennyi elszökött megriadt kutyus van?

Akinek pl szökött már el kutyusa, hogy sikerült neki? :O


Bocsánat, ha mégis valaki mellre szívta de tényleg nem értem.

28N



2019. jan. 2. 09:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja amúgy Boldog új évet mindenkinek! :)
2019. jan. 2. 09:59
 2/23 anonim válasza:
60%

Mert sok felelőtlen, ostoba kutyatartó van!


Mint kutyás, már november óta mondom és ide is kiírtam többször, hogy LÁNC + NYUGTATÓ, de a fotelállavédő trollok szétszedtek és töröltették a válaszaimat. Pedig állatorvosok is ezt ajánlják!


De mindegy, az én ebem rendben van szerencsére, kikötve, nyugtatóval végig aludta az égi háborút.

2019. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Én sem értem.

Akinek van kutyája, miért nem engedi be a házba és vigyáz rá? Társasházból meg nem tudom, hogy tud kiszökni a lakásból :) És persze nem a nagy petárdázás közben kell levinni sétálni, és persze nem póráz nélkül.

Szerintem ez teljesen a gazdik felelőssége.

Amikor nekünk volt kutyánk, mi nem hagytuk otthon egyedül, hogy elmenjünk bulizni. Valaki mindig volt otthon, vagy magunkhoz hívtunk vendégeket. És a kutya végig bent volt.

2019. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az enyéim mindig bent vannak, jobbára a szobámba mert ott már kevésbé hallatszik a zaj. És mindenképp ember mellett akarnak lenni. Apám hiába küldi őket a hall-ba, ott toporognak egy ideig aztán megindulnak a szobám fele :D
2019. jan. 2. 10:12
 5/23 A kérdező kommentje:
A facebookon is mindig megy a veszekedés, hogy jaj ne szegény kutyát vesztett posztolót mocskolják már hanem segítsenek. Okés segítsenek, de bizony igazuk van azoknak, akik letolják őket.
2019. jan. 2. 10:14
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Sok a felelőtlen ember. Itt is mindig az megy, hogy a tűzijátékok így meg úgy meg rohadjon meg aki szereti.

Nyilván a fotel kényelmében a legegyszerűbb mindig mást hibáztatni, mint magunk tenni valamit.

Figyelj, aki magához fogadott egy kutyát, vállalta a vele járó felelősséget. Vállalta, hogy ha beteg, orvoshoz viszi, hogy eteti, foglalkozik vele, és azt is, hogy ha fél, akkor is foglalkozik vele. Szerintem sokan elmennek bálba, a kutyát meg hagyják valahol bezárva, ahonnan jobb esetben nem jut ki. Rosszabb esetben meg igen, és akkor kész a baj.

És igen, egy kutyás szilveszter a házban az asztal alól kinéző kutyával tellik, nem bulival, nem bálban.


Néhány éve itt gyakorin szóváltásba keveredtem egy illetővel. Kérdeztem tőle, hogy ha ennyire fél a kutya, miért nem viszi el orvoshoz és ad neki nyugtatót. Mire az volt a válasza, hogy majd jó hogy nem már neki kell mindenért felelni, mikor ezek a köcsögök durrogtatnak és fejezzék be ők, mert az egész emiatt van. Nos, az ilyen embernek pont nem való kutya. Aki nem bírja elfogadni, hogy a kutya az ő felelőssége, csak másokra mutogat ahelyett, hogy tenne valamit az állat érdekében, az ne tartson kutyát, és főleg ne okoskodjon.

Szerintem a legtöbb elszökött állat az ilyen, és ehhez hasonló hozzáállás hozadéka.

2019. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
94%

Na, azon túl akkor hogy a felelőtlen "gazdákat" hibáztatjuk (amivel persze teljesen egyetértek!!!) leírok egy olyan esetet is amikor nem feltétlen a gazda nem törődése, 'elmegyek bulizni aztán reggel ha meglesz a kutya jó, ha nem lesz szerzek másikat' hozzáállása vezet a bajhoz, hanem más.


Volt 2 kinti kenneles kutyánk, évekig nagyon jól megvoltak, nem is féltek se mennydörgéstől, se tűzijátéktól. Nem is gondoltuk hogy ez változni fog... De aztán egyik évről a másikra minden előzmény nélkül új év reggelén a kert végénél a kerítés tövében találtunk rájuk, kiszabadultak félelmükben és csak a szerencsén múlt hogy az utcára már nem tudtak kijutni. Azóta persze benti szilveszterezés van minden évben!! De előre tényleg nem gondoltuk, hogy az előző években tök nyugis kutya a másik évben világgá akar majd menni...


Szóval akár ez is lehet ok.

De nem vitatom hogy a sok hülye elereszti a füle mellett a figyelmeztetéseket és csak a saját szórakozásán jár az esze kockáztatva ezzel a háziállata életét, es hagyja rettegni. Felelőtlenek!

2019. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen előfordul, hogy nem a gazdi hibája ezért is kérdeztem, hogy mi az oka, hogyan sikerült mégis elszöknie.
2019. jan. 2. 13:51
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Persze, sok a felelőtlen gazdi, nem vitatom, de sok az agyatlan véglény is. Ráadásul nemcsak a Szilveszter éjszakáról van szó, mert nemcsak akkor durrogtatnak. Leírom a mi esetünket, ami jól végződött, de lehetett volna rosszabb is.

A 16 éves húgom dec. 26-án délután elvitte a kutyáját sétáltatni olyan este 6 körül. Mindennap akkortájt mennek. Már hazafelé jöttek, amikor valami idióta eléjük dobott egy petárdát. Mindketten megijedtek, a húgom kiejtette a pórázt a kezéből, vagy a kutya tépte ki, nem tudni, de tény, hogy az állat félelmében elfutott. Szerencsére a tesóm rögtön hazatelefonált, így a szüleim, a testvéreink, sőt, a szomszédaink is elkezdték keresni a kutyát biciklivel, kocsival futva. Szerencsésen megtaláltuk, még akkor is remegett.


Azt gondolom, ha elszökik, az nem a mi hibánk lett volna. Sajnos sok ilyen eset is van. Azóta én is megyek kutyát sétáltatni, mert a tesóm fél egyedül. :(

2019. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem veszik komolyan a figyelmeztetéseket. 1-2 kivételtől eltekintve azért megy világgá a kutya, mert a gazdik nem feltételezik, hogy a kutya félelmében milyen kreatívan tud szökési útvonalat találni. Nincs az a kerítés, ami megfog egy halálra rémült kutyát. Hány olyat lehet hallani, hogy a gazdi kiengedi pisilni Buksit, aki egy perc alatt átviszi a kőkerítést, majd elüti egy autó. Egy pillanat alatt megvan a baj.

Mi otthon vagyunk minden szilveszterkor a kutyáinkkal. Szinte minden szilveszterkor van nálunk vendég kutya is, akinek a gazdája bulizik. Nyugtatót nem adtunk, de bent voltak végig. Óránként mentünk az udvarra egészségügyi levegőzésre. Le sem vettem a szemem róluk. Ott voltak körülöttünk, a ház ajtaját nyitva hagytuk, hogy ha valamelyik megrémül, be tudjon szaladni. Nem kockáztatjuk meg, hogy baj legyen.

Ha valaki csak úgy otthon hagyja a kutyáját, orosz rulettet játszik a kutya életével. Szilveszter van, bulizni akarnak, remélik, hogy nem pont az ő kutyájuk fog eltűnni. Aztán vagy bejön, vagy nem.

A másik probléma még az lehet, hogy karácsony után már elkezdték a durrogtatást. Sok kutya akkor tűnt el, amikor még nem is lett volna szabad tűzijátékozni. 28-án még mi is kint hagytuk a kutyákat, amikor dolgoztunk. Szerencsére a mieink nem annyira félősek, csak a 31-i háborús övezettől pánikolnak, 1-2 pukkanást még maximum megugatnak, de vannak az enyémeknél félősebb kutyák is.

2019. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!