Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Szülinapi kérdésem lenni, ti...

Szülinapi kérdésem lenni, ti mikor tartotok?

Figyelt kérdés
A szűk család jön el, csak a nagyszülők, 2 nappal lenne hamarabb tartva, de az egyik nagyszülő folyamatosan nyomatja, hogy de nem lehet, mert a babona meg minden. Én inkább hétvégén tartanánk és nem egy héttel később, mert úgy jönne ki jól. Ti szoktátok 1 vagy 2 nappal hamarabb tartani? Tényleg ennyire gáz lennék, hogy nem hiszek ebben a babonában? Férjem nem a babona miatt nem akarja hamarabb, hanem mert szerinte senki nem tartja 1-2 nappal hamarabb. Én hajlottam afelé, hogy a napján, délután tartsuk meg, de ez nem opció számukra. Most én engedjek? Ha rá egy hétre tartanánk már összefolyna szinte a névnapjával. Nálatok, hogy szokott lenni?
2020. máj. 1. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi ebből nem csinálunk ügyet, akkor tartjuk - rendszerint hétvégén - amikor mindenki ráér.

Neked meg most nem a "babona" miatt (bár nem tudom miről beszélsz) kellene visszafognod magad és nem tartani szülinapot, hanem a járvány miatt nem tart normális ember öregekkel, nagyszülőkkel családi eseményeket. Kivéve, ha az a célja, hogy pusztuljanak az öregek!

2020. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Mi direkt összekötjük a közeli alkalmakat. Pont ugyanez a felállás: feleségem születésnapja után 4 nappal van a névnapom. Amióta házasok vagyunk, mindig együtt ünnepeljük.

Most a járvány miatt különösen ésszerű lenne egy találkozás alatt lerendezni, nem kétszer találkozni 1-2 hét eltéréssel. De egyébként is egyszerűbb, mert csak egyszer kell rá készülni (kivéve, ha imádod a felhajtást).


Az természetesen butaság, hogy pár nappal előbb ne lehetne megünnepelni. Nem haldokló idős ember vagy, meg nem is háborúban harcoló katona, aki bármelyik nap meghalhat.

2020. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy pusztuljanak, de az egyikkel együtt élünk a másik meg még közel 50-hez van. No meg itt lazítanak a szabályokon, akkor ugyan mindegy, hogy június végén tartunk-e egy apró szülinapot vagy sem. Addig még bármi lehet és szerintem nem ez volt a kérdés. A babona pedig úgy szól, ha hamarabb van megtartva a szülinapja, akkor a következőt nem éli meg. Én ebben nem hiszek. Csak elegem van, hogy mindig másokat kell néznem, ahelyett, hogy azt nézném nekünk mi a jó. De már most ezzel tunkolnak, mert hogy nem úgy jön ki. stb.
2020. máj. 1. 11:35
 4/14 A kérdező kommentje:
A névnapot csak annyiban szoktuk, hogy megkapja az ajándékot és ennyi. Meg, hogy összefolyna, azt meg a férjem nem szeretné. Az a baj, hogy senkinek semmi nem jó. Köszönöm azért a segítséget. Vigyázzatok magatokra.
2020. máj. 1. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Lazítanak a szabályokon?

Eddig sem akadályozott senki, hogy a saját otthonosban mit csinálj.

A vírus meg nem fogja nézni a naptárat, hogy a "szabály" előtt egy nappal fertőz, utána meg nem, tehát erre ne alapozzatok.

A babonába meg ne menj bele, mert ezzel te is csak arra a sötét szintre süllyedsz, amin ők vannak.

Kihalt volna az emberiség, ha ennek lenne alapja, mert a dolgozó világunkban rendszerint nem hétköznap tartanak szülinapokat. Legfeljebb aznap köszöntik szóban, buli meg vagy előtte, vagy utána napokban, amikor alkalmas.

Egyébként csak az ember annyira hülye, hogy megünnepli, hogy öregszik és megint egy évvel közelebb került a sírhoz.

2020. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 babyboom567 ***** válasza:

Nálunk jó nap sz@pás lenne akkor ,hogy hogyan tartsuk a szülinapokat,ha ilyesmin problémáznánk.

Apukám november 13.

Tesóm november 08.

Én december 01.

Férjem középső fia december 06.

Közös gyerek december 11.

Férjem nagy fia december 13.

Férjem december 27.

Férjem menye december 28.

+ karácsony+ János nap+ Éva nap + szilveszter

Ráadásul 100 kilóméterekre lakunk egymástól.Szóval általában csak felköszöntjük egymást telefonon vagy skypon.

kb 3 évvel ezelőttig november végén vagy december elején amikor a legtöbb embernek jó volt, tartottunk egy nagy összejövetelt étteremben.De már ez sincs, anyagi és egyéb okokból.

2020. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában mi is az esemény utáni hétvégén tartjuk meg ezeket az alkalmakat, nem látok ebben semmi rosszat.
2020. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Általában a születésnap előtti vagy utáni hétvégén szoktuk tartani, mert hétközben dolgozik mindenki. Nem vagyunk babonásak, nem foglalkozunk vele, hogy a napján legyen tartva.
2020. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utána hétvégén szoktuk. Előtte hétvégén nekem fura lenne, előre megünnepelni valamit, ami még meg se történt.
2020. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kizarolag aznap es abban qz oraban szabad kilonben elviszi a lelked a mumus...
2020. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!