Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Facebook felületen születésnap...

Facebook felületen születésnapi köszöntés hogy illedelmesebb, kedvesebb vagy kellemesebb?

Figyelt kérdés
Engem egy egész kicsit bosszant, mikor születésnapon (tegnap volt) üzenetet küldenek, akár jó barátok is ahelyett, hogy üzenőfalra írnának. Azt gondolom, lesznek őszinte és álszent vélemények is azért, hogy emiatt minek panaszkodni. Viszont ha többségünk magába néz, szerintem érzi, hogy jobban esik ilyenkor az üzenőfalon látni több kívánságot. Egyszerűen azért, mert ezeket összegzi is közben a Facebook és egyébként is vagányabb (már bocsánat, de egyszerűen így van). De olyannyira nem vagyok "pózer" se, hogy a profilképemen 21 lájk van, míg a sokkal "népszerűbb" képeim valamelyik eldugott albumban. Tehát nem annyira akarok kirakatba tenni magamról dolgokat, de igazán jól esne a falamra (is) kapni az üzeneteket. Ez egy apró gesztus, de én is minden szülinapost a falán tisztelek meg. Azt se gondolom, hogy a privát üzenet ünnepibb vagy kedvesebb lenne. Ez az egy "hiúságom" volna itt, hogy ugyan, a falon "ünnepeljük meg" egymást, sokkal jobban esik mindenkinek. Értem én, hogy minden köszöntést meg kell becsülni, de én magam rájöttem, hogy jobb a kinti falon olvasni ezeket, mint privát olvasni. Eszembe nem jutna, hogy évente egyszer az ünneplőt ne a falon köszöntsem fel. Hülyén hangzik, de inkább van így (online-szinten) kiemelt hangulata, mint egy-egy üzenetet küldeni. Szégyellik az emberek a másikat ilyenkor vagy nem is tudom, mire lehet gondolni...

2020. máj. 28. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Falra kiírt köszöntést kapni jobb (online)
Privát köszöntést kapni jobb (online)
Mindegy, hol kapom
Kifejezetten zavar, ha tele a fal köszöntéssel
Nincs is megadva a születésnapom
42 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

"a falon "ünnepeljük meg" egymást, sokkal jobban esik mindenkinek"

Nagyon tévedsz. Egy csomó ember sokkal többre értékeli azt, amit valóban az ünnepelt kap (csak), mert az úgy sokkal intimebb, és arról lehet tudni, hogy nem azért küldi, aki küldi, hogy saját magát ünnepeltesse, hogy ő mennyire jó csákó, hogy milyen képet, szmájlikat, stb. küld mindenkinek a szülinapjára, mert neki jaj de sok barátja, ismerőse van, meg hogy ő X-et meg Y-t is ismeri, stb., hanem valóban azt akarja, hogy az ünnepelt legyen az ünnepelt.

2020. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, értékelem! Egyáltalán nem értek egyet. Mi a fene miatt volna személyesebb a privát üzenet? Kimondva-kimondatlanul nagyon jól esik az emberek túlnyomó többségének, ha tele a fala üzenettel. Persze, valakinek nem hiányzik, akkor az ki se jelzi. De ha jelölik a napot, akkor az nyilván egy egészséges és gyakori igény is arra, hogy tudjanak róla. Az ünnepelt van középpontban, persze, csak online szinten. A partikon is egybe meghívjuk azokat, akiket csak tudunk, de például egy meglepetés buli is annál jobban eső, minél többen ünnepelnek veled. Az egy jól eső dolog, ha nem 5, hanem 50 ember nyilvánosan kíván jókat. Akkor le is lehet venni a születési dátumot, nincs értelme ilyen szempontból. Hasonlót korábban is kérdeztek itt, szóval ez általánosan jól esik, hogy egy napra minél jobban megtelik a falad. Ebből kiindulva másokat is megtisztelek ezzel, hadd legyen kellemes napja, nekem nem fáj ez. Persze, a privát is jó dolog, de hogy miért nem lehet nyilvánosan, az rejtély... hogy ez bensőséges lenne, azt nem gondolom. Ugyanannyi írni mindenhova. Hogy valaki ezzel tenné "népszerűvé" magát, az meg abszurdum. Rajtad kívül mindenki csak a "tömeges" jó kívánságait látja, nem kezd név szerint böngészni, hogy, na, ez a Laci már második ismerősöm születésnapján ír, mekkora király srác...
2020. máj. 28. 11:45
 3/46 A kérdező kommentje:
Ha a Facebook szociológiai osztálya rájött a jelentőségére a platformon, az is jelzi, hogy első lehetőségnek a falat ajánlja fel írásra.
2020. máj. 28. 11:48
 4/46 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nincs megadva a születési dátumom. Aki valóban a barátom, az tudja fejből, nem kell hozzá fb. És ez fordítva is igaz. Akivel olyan jóban vagyok, hogy felköszöntöm, azt megtettem fb nélkül is.

Egy-két ismerős van, akinek ott írok, mert ritkán találkozunk személyesen. Nekik üzenetben szoktam. Az személyesebb, mint egy 58. boldog szülinapot a falon.

2020. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még mindig tartom, hogy jobb 50 üzenetet olvasni a falon, az oka egyszerű: azért van aznap ott. Ahogy régi szabály az emberi kapcsolatok kellemesebbé tétele terén, érzésem szerint itt is érvényes: a másik embert dicsérni kell minél többször, nyilvánosan. Ha valaki a barátunk, annak is tudnia kéne, ha már egyszer nem titkolom a napot, akkor nyugodtan ünnepelhetünk nyilvánosan (online, hangsúlyozom), legfeljebb meghív egy italra privát. Nem fér a fejembe, miért volna személyesebb privát üzenni, de ha valaki ebben is gondolkodik, attól még a falra is lehet. Mindegy, nem nagy dolog, engem nem is zavar annyira, csak fel nem foghatom. Eszembe nem jutna üzenetben köszönteni, mert ha már ki van hirdetve az alkalom, nyilván szívesen látja önmagában a nyilvános jó kívánságok tucatjait. Persze, nálam sem volt ezután akadálya a barát privát meghívásának egy sörre, külön írtam neki.

2020. máj. 28. 12:20
 6/46 anonim ***** válasza:
77%

"Mi a fene miatt volna személyesebb a privát üzenet?"

Pont azért, mert privát, vagyis nem tudnak róla sokan, csak az a személy, akinek írod, meg akiknek ő elmondja, megmutatja.


"nagyon jól esik az emberek túlnyomó többségének, ha tele a fala üzenettel"

Az emberek túlnyomó többsége nem is használja a facét. :)


"ha jelölik a napot, akkor az nyilván egy egészséges és gyakori igény is arra, hogy tudjanak róla"

Egészséges? Teljesen mű és erőltetett az egész.


"A partikon is egybe meghívjuk azokat, akiket csak tudunk"

Nem. Csak azokat, akiket akarunk. Nem ugyanaz.


"de például egy meglepetés buli is annál jobban eső, minél többen ünnepelnek veled."

De azok mind olyan emberek, akik vannak annyira hozzád közel állók, hogy mindet meghívod a buliba, és nem ciki, amit neked mondanak akkor se, ha a többiek is hallják. Facén viszont elég ciki lehet, hogy X azt írja neked, hogy izé, és közben Y is olvashatja (akit eszedbe se jutna meghívni a buliba, csak a facén tud írni a faladra).

2020. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%

"Még mindig tartom, hogy jobb 50 üzenetet olvasni a falon, "


Igen, ez nagyon fontos a felszínes embereknek, hogy minél többen írjanak nekik a falra, hogy mindenki lássa, hogy minél többen lájkolják egy-egy képüket. Nekik van több száz, ezer ismerősük, akik nagy részét nem is ismerik.

Nekem is van ilyen ismerősöm. Bárkinek a felkérését elfogadja, ő is jelölt egy csomó idegent. Aztán írogatnak egymásnak, hogy lájkolják egymás képét kölcsönösen, hogy gyűljenek a lájkol.

Ez elég szánalmas, főleg felnőtt embereknél.

2020. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Szóval még egyszer, elsőre nem ment át: nekem kb. 200 ismerősöm van, nem gyűjtöm őket, nem is vadászom a lájkokat, nem érdekel annyira. Ha valaki privát üzenetet küld, annak önmagában a világon semmi jelentősége, kivéve, ha nagyon szégyelli, hogy boldog születésnapot kíván nyilvánosan. Ehhez nincs szükség privát üzenetre, de látom, sokan tényleg úgy gondolják, így bensőséges, meghittebb. Meg ezzel párhuzamosan azt, hogy az üzenőfal felszínes. Ebben én értelmet nem látok, de elfogadom, látom, komolyan így gondoljátok ezt. Másik: a Facebook (is) elsősorban arra való, hogy nagy ismerősei kört gyűjtsön az ember (kevés profil van 200 ismerős alatt), velük ossza meg élete bizonyos pillanatait vagy épp a véleményét. Ha erre sok reakció jön, az nem rossz érzés, hiszen ez a cél. Emberek vagyunk, szeretünk szerepelni kicsit. Ezt én vállalom, hogy egy évben egyszer jó dolog. Ha valaki nem szereti, letiltja magát, nyilván. Végülis mindegy, a jelenség megértéséhez nem jutottam közelebb, de legalább látom, többek szerint egy privát üzenet bensőséges.
2020. máj. 28. 13:22
 9/46 anonim ***** válasza:
91%

8: Miért nincs jelentősége, ha privátban ír? Élőben hogyan köszönt fel pl. anyukád és apukád? Kiállnak a lépcsőházba és ordítva mondják, hogy boldog szülinapot, hogy mindenki hallja??

A fb kapcsolattartásra való. Aki sok ismerősre, elismerésre vágyik, azok nagy része már átköltözött az Instára :)

Nem mindenki szeret szerepelni. Élőben sem. Nincs ez máshogy fb-on sem.

Nekem semleges, hogy felköszönt-e vki fbon. Nekem nem ez a jó. Az a jó, ha a barátaimmal és a családommal személyesen találkozhatok és jól érezzük magunkat egymással. És erről nem kell senkinek sem tudni rajtunk kívül, nem kell róla kép sehova :D

2020. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Önmagában nincs jelentősége (jaj, kár, hogy nem érteni...), ugyanazzal az erővel lehet nyilvánosan is, azért ajánlja fel az opciót a Facebook is magától. Sokan azt mondják, nagyon jól eső és emlékezetes születésnap volt élőben az, mikor valaki egy nagy csapatot hozott össze. Mert ez menő, jó érzés, kellemes dolog, nincs mit ezen ragozni. Persze, a kis körben ünneplés is jó, de aki kizárólag azt viseli el, az egy mozdulattal nyilván törli az eseményét. Tehát ha egy barát kap 100 nyilvános jókívánságot, az valószínűleg nem esik rosszul neki, hanem nap végén kiírja, hogy köszöni mindenkinek egy nagy mosollyal. Ha valaki tízet kap, attól nem kevesebb, de igenis írok a falára, hadd lássa mindenki, ha nem is beszélünk sokat, megér nekem a születésnapja fél percet. Titokban is küldhetem, ebben igazatok van. Hogy ez mitől jobb bárkinek, az rejtély nekem.
2020. máj. 28. 13:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!