Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Ha a facebook nem szól az...

Ha a facebook nem szól az ismerőseimnek, barátoknak, családnak, akkor nincs születésnap?

Figyelt kérdés

Egy pár hete átállítottam az adatlapomon, hogy csak Én lássam a születésnapomat és ma van a napja. Igazándiból az nem zavar, hogy nem olyan közeli ismerősök nem köszöntenek fel, nem írnak messengeren. Viszont párom szülei se köszöntöttek fel (7 éve vagyunk együtt). Pedig ugyanakkor van a napja, mint tavaly vagy tavaly előtt volt... Van egy-két közelebbinek gondolt barátom és ők se írtak. Én szoktam rájuk gondolni.


Ez másnál is így működik?



2022. jún. 21. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Én sem tudom sajnos az ilyesmit nagyon fejben tartani, mert hektikus az élet, sok a feladat, határidőtől határidőig dolgozom... Azt sem tudom sokszor "tudatosan", hogy milyen nap van, csak azt, hogy aznap meg a héten épp milyen dolgaim vannak.


Senki ellen nem szól ez, de van összesen talán 5 ember, akinek fejből tudom az ünnepnapjait, és még az esetükben is előfordul, hogy aznap egész egyszerűen eszembe sem jut, hogy épp "az a nap" van. Még egyszer: ez nem ellene szól.


Szerintem a mai rohanó világban ilyen szempontból tök jó dolog, ha van bármi, ami figyelmeztet az ilyesmire. Ez nem feltétlenül kell, hogy a Facebook legyen, én pl. használom még a régi jó öreg asztali naptárat is, ahova mindent beírok... De tény, hogy sokszor én is azt tudom szülinapokból, amit a Facebook feldob.

2022. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez teljesen érthető 1-es. Csak jól esett volna, ha eszükbe jut.


Mint írtam, nem távoli ismerősökről volt szó, hanem egyrészt párom szüleiről. Elvileg a család része vagyok, vagy mi. Meg közelebbi barátokról. Értem, hogy mindenkinek megvan a maga problémája és hogy rohanó világban élünk.


Úgy érzem, ahogy egyre idősebb lesz az ember, úgy tesznek egyre jobban a fejére.

2022. jún. 21. 16:20
 3/11 Metionin ***** válasza:
100%
Sokan abszolút nem foglalkoznának ezzel, ha a fészbuk nem írná ki. Emlékszem, anno nem tudtam, hogy kiírja, csodálkoztam, amikor rám írtak pl. csoporttársak, aztán amikor megtaláltam, hol kell átállítani, hogy ne írja ki, onnantól kezdve soha senki nem írt. Az a max 5 ember, aki tudja a születésnapomat, felköszönt, a többi nem érdekel. Nálad az ciki, ha a párod szülei meg a barátok elvárják, hogy te köszöntgesd őket és ha nem teszed meg, szóvá teszik de ők baxnak írni. Ha nincs erről szó, akkor simán lehet, hogy csak nem izgatja őket az ilyesmi annyira, hogy beírják a naptárba. Egyébként boldog szülinapot.
2022. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én általában azt nen szoktam tudni, hogy épp hanyadika van.
2022. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Annyi minden van, amit fejben kell tartani, az ilyen hülyeségekre már senkinek nincs kapacitása. Pont az ilyesmire van a Face. Nagyon bírom az ilyen embereket, akik átállítják hogy ne jelezzen a Face, aztán meg sápadnak hogy nem köszönti őket senki. Nevetséges, de komolyan.
2022. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan feledékenyek, szerintem is.

Én mondjuk azért állítottam arra, hogy ne legyen látható, mert felszínesnek tartottam azt, hogy olyan ismerősök is felköszöntöttek, akik aztán a hipermarketben gond nélkül eltolták mellettem a bevásárlókocsit.

Azóta nyugi van.

Csak a legszorosabb rokonoknak jutok eszébe és ez így van jól. :)))))

2022. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én a közvetle családtagok barátok születésnapját beírtam a saját naptáramba, éves, ismétlődő eseményként, aztán letöröltem magam a fácséről a p i c s á b a.

Nem érdekel, hogy ki köszönt vagy ki nem.

2022. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg szánalomra méltó emberekkel van tele ez a világ. Rajtuk már a Jóisten se tud segíteni, sajnos. Komolyan a Facebook mondja meg, hogy mikor kell embereket felköszönteni :) hát az eszem megáll. A Facebook arra való, hogy a huszadik jóskapista ismerőst, akinek tényleg nem tudhatod, mikor van a születésnapja, fel tudd köszönteni - HA AKAROD.

De hogy valaki a saját családtagját ne köszöntse fel, mert nem írja ki a fészbúk, az az agyhalál teteje. Én is nagyon nehezen jegyzem meg a pontos dátumokat, ez már gyerekkoromtól így van, de pont ezért fel kell írni és kész. De nálunk amúgy sem lehetne elfelejteni, hiszen már hetekkel előbb elindul a diskurzus, hogy mit szeretne az illető ajándékba, te mit veszel neki, én mit vegyek, stb. Nem is értem, hogy a lópikulában lehet elfelejteni. A szüleim pontosan tudják, mikor van a férjem születésnapja, névnapja, és már jó előre kérdezik, hogy mit szeretne, nem a Facebookot lesik bamba pofával, hogy mikor írja ki.

2022. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 8-as! Valahogy Én is így gondolkodom.


Nem az esett volna jól, ha a huszadik jóska-pista felköszönt, nem az a lényeg. Barátokról írtam, meg családtagokról. Ez van. Túl tettem magam rajta. Elmentem este edzeni es elengedtem.


Akik szerint az a normális, hogy a rohanó világban képtelenek vagyunk a facebook nélkül gondolni a családunkra, az elég szomorú.

2022. jún. 22. 14:24
 10/11 NTBS ***** válasza:
24%
Van születésnap, csak az FB miatt nem kell megjegyezniük, hiszen az kiírja. Ez is komoly gondot jelez maradjunk ennyiben.
2022. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!