Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Anyum régóta vágyik egy...

Anyum régóta vágyik egy cicusra. Meglepjem egy kiscicával? Nemsokára lesz a szülinapja.

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne..

Ajándék állatnak általában nincs jó vége! Ez nem olyan mint egy könyv.. Nincs rá felkészülve,Lehet nem most akar,meg gondolom ha annyira akarná megvenné magának! Felszerelés,orvosi költségek,vételi díj,ennyi pénzed meg gondolom nincs!

Vehetsz ne cicás cuccokat,de ne egy élő állatot!

2012. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Ne. Inkább csald el 1 állatmenhelyre. Az állatválasztás olyan mint a szerelem. Nekik kell egymásra találniuk.
2012. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
igen az első által képviselt az általános vélekedés, sajnos töbynire van is lapja. de: nincs olyan, hogy valami csak rosszul sülhet el, törvényszerűen soha nem lehet jó vége. ha anyud áll úgy anyagilag, h gondját tudja viselni egy cicának és tudod, h régóta, nagyon vágyik rá, akkor szerintem szép ajándék és hatalmas öröm. én így kaptam kutyát (nem kisgyerekként, 33 évesen) születésnapomra. piszok sokat költöttem rá, de az állattartás ezzel jár. nem volt hideg zuhany az érkezése, már régóta akartam, csak valahogy nem szántam rá magam. a bátyám tudta ezt, és meglepett eggyel. jobbat ki sem találhatott volna :)
2012. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
van is alapja*
2012. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vree válasza:
Jól mondják, állatot nem szabad soha de soha "meglepibe" adni. Ha cicát ajándékozol, akkor azt meg kell beszélni előre, közösen kiválasztani, és esetleg akkor lehet ünnepre időzíteni hogy az legyen a pláne. De az "élet" olcsó, cicát le lehet akasztani aránylag olcsón is. De akkor már vegyél neki házat, törülközőt, folyamatosan etetni kell, be kell adni a kötelező oltásokat (szintén pénz!, kozmetikushoz vinni mert kevés az az ember aki szereti otthon magának vágni (ronda + macsakszőrrel lesz tele a lakás), satöbbi. Ha te adod még ha előzetes megbeszélés alapján is, akkor úgy illik hogy ezekbe te is beszállj, legalább az induló költségekbe (oltás/ház/bolhanyakörv stb.)
2012. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kinézel egy cicát. Elhívod édesanyádat, hogy meglepit szánsz neki. Aztán ő eldönti, kell-e, vagy sem a cica.
2012. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha biztosan lesz cicája, akkor cicás dolgokat.

Én úgy adtam ajándékba állatot, hogy magát az állatkát nem vettem meg, mondjuk az nem cica volt. Adtam ketrecet, itatót, etetőt, házikót, kis játékokat, forgácsot és beleraktam egy rajzolt malackát, hogy majd a helyére jöhet az élő, amit a megajándékozott választ ki. :)

2012. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyire vágyik egy cicára, akkor szerintem már beszerzett volna egyet. Végülis a macskák (általában) ingyen vannak.

Szóval szerintem biztos megvan az oka, hogy miért nincs még macskája.

2012. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet.

Nagymamám kapott így macskát (nagyon szerette volna), pár hónap múlva könyörgött, hogy vigyük el, mert rájött, hogy nincs kedve mégsem hozzá, idős már, fárasztja, stb.

A végén ránk maradt a macska, de az hagyján, aztán amikor szegény eltűnt, megkaptuk tőle, hogy azért, mert nem vigyáztunk az ő kiscicájára eléggé...

Soha többé ilyet!!!!

2012. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Ha családi házban laktok és van egér a padláson, akkor a cica jó ajándék. Városi lakásba csak akkor, ha előre megbeszéled és segítesz gondozni!

A sok panelban tartott kutya, macska szomorú dolog, mert ők az emberi kapcsolatok hiányát igyekeznek pótolni.

2012. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!