Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mit adnátok egy 7 éves gyerekn...

Hinahi kérdése:

Mit adnátok egy 7 éves gyereknek szülinapjára?

Figyelt kérdés
én szerintem egy gyereknek 4-5 éves koráig nem kell adni semmit. Csak szeretetet és egy dobozzal jó sokáig elvannak. Ha mégis veszel neki valamit sebaj! a dobozt odaadod, a kisvonatot vagy mittudom én mit majd késöbb. A húgom most lesz 7 éves és anyum szerint kötelező neki VENNEM valamit. Szeretem, de nem olyan okos mint kellene. a lakcímét se tudja...stb... Mivel a rajz nem elég anyum elvárásainak segítséget szeretnék kérni. Ti mit vennétek egy 7 éves kislánynak?

2016. okt. 26. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami olyasmit, amit szeret. Te ismered jobban a húgodat, mivel szeret játszani? Olyat kell venni ajándékba, aminek örülni fog. Ez lehet apróság is, lényeg, hogy ő örüljön neki.

Pl. csajos típus? Szeret szépítkezni, hajat csinálni stb? Hajgumik, csatok.

Szereti az állatokat? Plüssállat, állatos könyvecske.

Szeret kreatívkodni? Gyöngyfűző készlet, komolyabb kifestő stb.

Vagy valami épp divatos mesét szeret? A felkapott mesék figurái mindig megjelennek a játékokban is, ilyet is lehet venni neki.

2016. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó ötleteket és, hogy ilyen gyorsan válaszoltál azért külön hálás vagyok!
2016. okt. 26. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami apróságot. Mit szeret?

Könyv? Kis játék?

Füzet, tolltartó, bögre a kedvenc meséjével, figuráival.

2016. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtad, 7 éves és nem 7 hónapos! Ha nem szeretnél drágább dolgot, akkor egy csomag (10-20 db)színes lufi, buborékfújó, egy szép labda, baba, kifestő,könyv. Annyi minden van, ami nem kerül sokba, de sok örömöt szerezhetsz vele.
2016. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudja a lakcímét egy 7 éves? Nem az a baj, hogy nem okos, hanem az, hogy nem igazáén foglalkoztok vele.

Elég a szeretet, no igen, az senkinek nem kerül se pénzébe, se idejébe. :D A törődés is kellene, foglalkozni, beszélgetni azzal a gyerekkel. Ez pedig időt, energiát igényel.


Készíts társasjátékot! Pl. a gazdálkodj okosan mintájára!

Legyenek benne feladatok, pl. Ha rálép erre a mezőre, Mondja meg a címét, hol lakik. Írja le nagybetűkkel a keresztnevét, énekeljen el egy dalt, mondjon el egy mondókát, számoljon el húszig, ugráljon körbe az asztal körül fél lábon. Minden hasonló, amit egy ekkora gyerek tud, vagy tudnia kellene (így fog gyakorolni).

Ha sikerül, kaphat jutalmat, kinder figurát, kis csokit, akármit, amit lehet gyűjtögetni. Ha nem jól teljesít, kimarad a dobásból vagy addig nem léphet tovább, amyg nem sikerül az új körben. Gyerek vagy te is, használd a fantáziádat.


Igen, sok időbe fog kerülni, amyg elkészíted, szép színesen megrajzolva, beszerezve az ajándék-kincseket, de az is beletartozik a szeretebe.

Nem elég lesöpörni a vállunkról egy gyereket, hogy óh, csak a szeretet vezéreljen bennünket, hanem igenis össze kell ülnie a családnak, vagy csak te vele kettesben és játszani vele, beszélgetni vele, foglalkozni vele akár órákon át.

Mert EZ az igazi szeretet, a többi csak üres szólam.

2016. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!