Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Fújjam le az egész szülinapot?

Fújjam le az egész szülinapot?

Figyelt kérdés

4-en mentünk volna egy ètterembe megünnepelni a szülinapomat.Lefoglaltam kifizettem az asztalt,megrendeltem a kajàkat és kifizettem.Èletemben most először ünnepeltem volna baràtokkal.Szülinapom előtt 2 nappal közölte az egyik hogy nem tud jönnikeressek helyette valakit hogy ne menjen kárba semmi.Senkit nem talàltam.Szòltam az egyik meghívottnak,hìvja meg X sràcot.Azt mondta meghìvta,de nem jön.Kiderült nem is beszélt vele erről.Szòval ìgy van èrtelme? Plusz kedvem sincs már hozzà.Ha ennyit èrek nekik....


22/N


2017. márc. 22. 16:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jönni keressek
2017. márc. 22. 16:30
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Szüleid, rokonokat nem tudod vinni? Vagy őket is kérdezted, nem vagyok benne biztos. Amúgy meg ha már ki van fizetve, akkor lehet én vagyok őrült, de szólnék az étteremnek, hogy ha betér mondjuk egy fiatal pár vagy ilyesmi, meghívod őket :D Új barátság is születhet és biztos nagyon örülnének.
2017. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 1 ember el is vész, még így is örülj neki, hogy hárman lesztek. Én sem ünnepeltem még soha életemben barátokkal szülinapot (mivel nincsenek), szóval minden megjelentnek örülni kell :)

21/F

2017. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen. Én is kényszerültem már lemondani, nem azért mert a barát nem érdekelt, hanem mert beteg voltam. Ezért ne légy elkeseredve. Próbalj meg valakit meghívni a helyére és érezd jól magad.
2017. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen étterem már az ahol előre ki kell fizetni amit még el sem fogyasztottál??? És mi az hogy asztalfoglalásért fizetbi kell?? -téged csúnyán lehúztak :(

Boldog szülinapot!

2017. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez nem stimmel. Ilyen nincs.
2017. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
HA nem mész,én szívesen leeszem kaja árát ha már ki van fizetve :D
2017. márc. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Max. előleget szoktak kérni, teljes árat sosem.

A végén pedig elszámoltok, ergo, ha kevesebb lenne a végösszeg, visszaadják a különbözetet.

Olyan nincs, hogy fizetsz valamiért, amit nem veszel igénybe.

2017. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne fújd le egy ember miatt. A többiek ezek szerint szívesen jönnek.

Viszont a jövőre jó tanács! Nem kell semmit sem előre fizetni!!! Asztalt foglalsz, hogy legyen hely, de az ingyen van. Ha ilyen kevesen vagytok, akkor nem kell előre megrendelni a kaját, lehet rendelni akkor az étlapról. Nagy csoportoknál kell előre rendelni.

Így nem kell semmit se előre fizetned és nem kerülsz ilyen helyzetbe, és simán lehet változtatni, hogy ki jön, ki nem, jön-e még plusz ember, stb.

2017. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság a későbbiekre: Ha legközelebb ünnepelni készülsz, csak simán foglalsz asztalt x főre, jelen esetben most 4-re. ennyi. Ennek semmiféle költsége nincs, fogyasztás után fizettek, ha meg valami közbejön odaszólsz és lemondod. Nagy társaság esetében ezt abszolút megértem, nagycsalád, osztálytalálkozó, de 4 főre minek előre rendelni menüt, sokkal egyszerűbb az a'la cart. Aztán aki nem jön, ne jöjjön, én olyan éttermet sem ismerek, ahol egy mezei foglalásért fizetni kell egy asztal esetében. Ez az egész így nagyon kusza dolog, de azért nyilván nem lehet olyan bonyolult keríteni valakit, hogy elmenjen veletek ingyen enni, ha már ennyi felesleges kört futottál születésnapod alkalmából, teljesen feleslegesen. Isten éltessen!
2017. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!