Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Normális hogy így érzek? Hogy...

Normális hogy így érzek? Hogy ilyen dolgokra gondolok a születésnapomon?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, vagyis a köztudatban a születésnap egy pozitív dolog, az emberek szeretik a születésnapokat. Én viszont azt érzem, hogy szomorú vagyok, és félek. Most lettem hivatalosan is nagykorú, és nagyon jó születésnapom volt, úgy értem torták, ajándékok, rokonok, szeretet, mérhetetlen nagy szeretet amiért nem győzök hálát adni. Viszont mindennek ellenére, már hetek óta olyan kérdéseken töröm a fejem amire nem kaphatok választ..most még. Egyrészt nem tudom, hogy jó irányba tartok-e? Nem úgy értem, hogy rossz ember vagyok, vagy hogy rossz dolgokat tettem mert úgy gondolom, hogy nem. Hanem hogy azok a dolgok, lépések, döntések amiket eddig tettem, illetve majd ezután is teszek majd jó irányba visznek e.. hogy így kellene-e lennie..

Hogy vajon mennyi hibát követtem el eddig, és hogy mennyit fogok még? És hogy ezek mekkora hibák?

Nem tudom, hogy jól éltem-e eddig.. mindig én voltam az aki követett, és betartott, aki komoly volt, ésszerű, aki mindenből kihozta a maximumot, aki mindent tökéletesen akart. És azt hiszem élveztem.. mert hát ez vagyok én. De mi van ha emiatt olyan dolgokat hagytam ki, amiket később visszatekintve bánni fogok? Ha nem voltam eleget gyerek?

Mi van ha nem adtam elég szeretetet azoknak akik engem szerettek/szeretnek?

Jó ember vagyok én egyáltalán?

Ki vagyok én? Ki leszek? Folytassam így az életem ahogyan eddig tettem, vagy változtassak?

És még ezer más dolog. Vannak amik rosszabbak ezeknél, olyanok is amik talán butaságnak tűnnének.

De ezek miatt nem alszom rendesen már jó pár hete. És egyszerűen nem tudom kontrollálni. Beszélni nem merek róla senkinek..félek hogy őrültnek néznének. :(

Lehet az is vagyok...

Köszönöm annak aki elolvasta, és esetleg válaszával is megtisztel.

L.


2017. máj. 27. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Minden értelmes ember időről-időre végigrágja magát ezeken a kérdéseken, ez a természetes. 18. szülinap környékén meg aztán végképp magától értetődik, hogy előjön.


Nem igazán értem, mit szégyellsz ezen, azt meg végképp nem, miért nézne emiatt bárki is bolondnak.

Az egyetlen értelmetlen és hülye dolog, amit csinálsz, éppen az, hogy nem beszélgetsz ezekről senkivel!

2017. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az írásodból ítélve én úgy gondolom, hogy egy nagyon kedves, melegszívű és okos kis hölgy vagy. Dícséretes, hogy ilyen fiatalon foglalkozol ilyesmivel. Minden ember változik, így van amiről most szent meg győződésed, hogy helyesen cselekszel/cselekedtél, de 10 év múlva nem biztos, hogy így fogod gondolni. Egy egyszerű példa: 16 évesen őrülten szerelmes voltál valakibe, 26 évesen meg rosszul vagy már a gondolatától is, hogy tudtad azt az embert szeretni. Ez nem azt jelenti, hogy a múltban vagy a jelenben hibáztál volna. Tedd azt amit a szíved diktál, amit az erkölcsöd megkíván, tűzz ki célokat, célok nélkül minden értelmetlen, szeress és engedd, hogy szeressenek, legyél boldog, élj a jelennek, de gondolj a jövődre is.

2017. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!