Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Születésnapi bulit szeretnék...

Születésnapi bulit szeretnék szervezni egy barátomnak egy étteremben vagy bisztróban. Az italokat/esetleg ételeket ki fizeti ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sajnos mivel otthon nem lehet tartani bizonyos okok miatt, arra gondoltam, hogy egy hangulatos éttermet bérelnék ki, oda hozatnám a szülinapi tortát.


Na és itt a nagy kérdés: ilyen éttermes megoldásnál a meghívottak italát is nekem kell fizetnem vagy azt mindenki majd magának, amit szeretne? Hogy illik? Mi a szokás egy "normál" étteremben és mi a szokás egy "all you can drink/eat" helyen? Mert nyilván ha otthon lenne a buli, akkor én vennék kb. mindent + amit vendégek hoznak magukkal. De étterembe sosem szerveztem semmiféle rendezvényt, szóval bocsánat a buta kérdésért...


2017. júl. 24. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A szervező fizet, tehát többen szervezzétek vagy tartsátok egy másik barátotoknál.
2017. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bármi lehetséges.

Azt is lehet, hogy mindenki fizeti a saját fogyasztását.

Azt is, hogy a meghívó. Ez az adott társaságtól függ.

De ezt előre meg kell beszélni a társasággal, akivel mennétek.

Az étterembe ételt-italt bevinni külsős helyről nem lehet. A tortát is érdemes előre megbeszélni velük.


Szerintem az a jó, ha előre megrendelitek a kaját, ha lesz. Rendeltek italcsomagot. Mindenki beadja a pénzt. Aztán ha ezen felül lesz még fogyasztás, azt mindenki maga azonnal fizesse ki.

Ha a végén kezdik el összeszámolni, hogy ki, mit fogyasztott, abból nagy kavarodás lesz és lesz egy csomó fogyasztás, aminek nincs gazdája :)

2017. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!