Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » A 12 éves gyerekem orvos akar...

A 12 éves gyerekem orvos akar lenni, mit vegyek a szülinapjára?

Figyelt kérdés

2017. szept. 16. 17:00
 1/9 anonim válasza:

Mi osszefugges van a ketto kozott ?

Ilyenkor havonta masok akarnak lenni.

2017. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Képes emberi test atlasz.

Nekem van ebay-ről pár száz forintos fonendoszkópom, szívhangot lehet vele hallani - ez is jó ötlet szerintem.

2017. szept. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egytértek az előzővel! Innen válogass, biztos örülne neki :) [link]
2017. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Milyen orvos?


Ha nőgyógyász, akkor műanyagpinát, ha sebész, akkor meg egy tucat rabszolgát, akiket megműthet....

2017. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha meg patológus, akkor meg holttesteket nem? :D :D :D
2017. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy-úgy! Ha meg urológus, akkor meg politikusokat
2017. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én kardiológus szakorvos vagyok. 12 éves koromban csillagász akartam lenni.

Azóta vagy 10 különféle szakmát kitaláltam magamnak, míg a középiskola végén továbbtanulás irányzatát ki kellett választanom.


TEHÁT szerintem kisvasutat, egy jó gyerekeknek való enciklopédiát pl. A tudás nagy könyvét, persze csak ha szeret olvasni. Nem akarok belemászni senki lelkivilágába, de ha a nem szeret olvasni a tanuláson felül, akkor jó eséllyel nem lesz lesz orvos.


Még nincs veszve semmi. Én 14 éves koromban döntöttem, hogy valami biológiai szakirány felé megyek tovább. 17 évesen már elég jól körvonalazódott, hogy orvos leszek. Most 32 éves vagyok, és ára volt, hogy orvos lehetek. 25 éves koromig nem voltak barátaim, nem volt rájuk időm. Most vannak barátaim, de pénzem nincs. Egy villanyszerelő kétszer többet keres mint én. A mostani fizetésem nettó 140 ezer Ft, és havonta 1-2 alkalommal kapok hálapénzt, alkalmanként 5-10 ezer Ft-ot.


Nem éri meg orvosnak lenni mostanában.

2017. szept. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Kedves Utolsó! Sok kitartást! Én pszichiáter vagyok és tényleg borzasztó nehéz, de ki kell tartanunk, én nem megyek külföldre.

A kérdésre válaszolva: én gyermek koromban kaptam egy kis "orvosi készletet". Volt benne "sztetoszkóp", "homloktükör", "injekciós tű" stb., persze mind csak játék, de nagyon szerettem. Nem tudom, hogy még lehet-e ilyeneket kapni, de érdemes körülnézni.

Ha ezt a pályát választja, remélem, hogy jobb lesz az egészségügyi helyzet, bár én is elég pesszimista vagyok.

Sok szerencsét!

2017. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges ezzel a hivatással kapcsolatos dolgot adni neki, mert születésnapjáig még sokszor meggondolhatja magát, hogy mi szeretne lenni felnőtt korában (persze ha hobbijához kötődik az, hogy milyen szakmának akar élni felnőttként, akkor ez az orvososdi megint más tészta).

Nem derül ki a kérdésből, hogy fiú-e vagy lány, így ettől is függ. Attól is függ, hogy mi a hobbija és sportol-e valamit.

Hobbijával kapcsolatos ajándék szerintem tökéletes lenne neki.

2017. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!