Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mikor van az első születésnap?

Mikor van az első születésnap?

Figyelt kérdés
Szerintem az első születésnap akkor van amikor megszületünk, ezért pl. ha vki 17 éves lesz akkor már 18. születésnapja lesz, nem? De mégis az mondják hogy a 17. születésnapja van és ez kissé zavaró

2017. okt. 2. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Amit mi "születésnapnak" mondunk, az valójában az "évforduló" ünneplése.

Tehát az 1. szülinapi zsúr az a baba születésének 1. évfordulója. Mert 1 év telt el azóta.


A cm szalagon sem számolod a 0-át 1-nek, pedig ott van. AZ az első jelzés. Mégis annak értéke nulla, és onnan 1 "lépés" az 1 cm.

Érted már?

2017. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

teljes mértékben egyet értek a kérdező logikájával, de úgy vélem a példája mégsem helyes. mert míg a mérőszalagon tényleg maga a távolság mutatja meg, hogy hány cm, addig úgymond ahhoz, hogy "értékelhető" szülinapod legyen - azaz a szülinapod évfordulója - miért kell eltelnie egy egész évnek?

megszülettél - az a szülinapod, amit következőkor ünnepelsz, az a 2. de nyilván ha évfordulókat számolunk, mert az tesszük, akkor normális, hogy az első születésnapod évfordulójakor vagy 1 éves. meg amúgy is, amikor a gyerek megszületik, nem lehet rá azt mondani, hogy 1 éves.

2017. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
pl idén volt a 25. Sziget fesztivál és az 1. 1993-ban volt, én 1993-ban születtem akkor nekem is ez a 25. szülinapom nem? nekem ez tűnik logikusnak
2017. okt. 2. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked ez tunik logikusnak, de ettol meg nem az.


Mas nyelveken (pl. francia) a szuletesnap 'anniversaire', azaz 'evfordulo'. Ebbol nyilvan nincs nulladik. Elnevezestol fuggetlenul kb. minden mas orszagban ugyanugy, a szuletesnap definicio szerint a szuletesed evfordulojat jelenti. Mivel nulladik evfordulo nincs (azert mert nem ertelmezzuk a 'sehanyadik fordulot'), igy a logikad nem all meg.

2017. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!