Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy kicsit túllőtt a dolgon?

Figyelt kérdés

Anyós kerek születésnapjára bulit rendez, kb. mint egy kisebb esküvő. Ahogy hallom a rokonoktól, barátoktól, mindenki 20-30 ezres ajándékkal készül. Vőlegényemmel hamarosan költözünk, kellene a pénz, de nekünk is ennyibe fog kerülni (Amit a bulin adunk át, az is egy 20-as, meg a napján virágot, tortát stb..)

Nekem is nem rég volt a 20. születésnapom, egy vékony ezüst karkötőt kaptam és viszontlátásra. Szerintem ennyivel meg is lehetne elégedni (legalábbis nekem bőven elég volt), de a buli méretéből adódóan tudom, hogy ez téma lenne. (Múltkor temetés után mondta nekem, hogy XY csak 3 szál virágot hozott, biztos le vannak égve)

Csak szerintem esett (mindenki) túlzásba?


2017. okt. 17. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ajándéknak nagyjából illeszkednie kell a buli méretéhez. Egy kisebb esküvőn nyilván nem lehet egy csomag kakaóport adni ajándékba. Az anyósjelölt viszont - ha tudja, hogy szűkölködtök - mondhatná a fiának, hogy nem szükséges nagy ajándékot vennetek.
2017. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal semmi gond, hogy kerek szülinapra nagyobb bulit szervez.

Mi is különlegesen ünnepeltük meg pl. szüleim 50. szülinapjait. Az ajándék is nagyobb szabású volt, mint egyébként szokott lenni. Persze nem volt elvárás a részükről. Én akartam meglepni őket valami különlegességgel.

Ha nem tudtok/akartok nagy ajándékot venni, szerintem nem baj. De éreztessétek vele, hogy nektek is fontos a szülinapja. Pl. segítsetek az előkészületekben, akár sütésben, főzésben, vagy díszítésben, bármiben.

2017. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem illik túl kicsi ajándékot sem adni, de pl. a mi családunknál egyáltalán nem jellemző esküvőn kívül ilyen nagyszabású összejövetelt tartani. Természetesen segítünk neki a szervezésben, csak furcsának tartottam, hogy mindenki ilyen nagy kaliberű ajándékokkal készül (wellness hétvége, arany nyaklánc stb.)
2017. okt. 17. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, hogy mennyi az a kerek születésnap, de azért 50 vagy 60 éves esetében jogos a nagyobb buli meg ajándék, mint 20 évesen - az nem igazán kor.


De mivel ez nem sokszor van/lesz neki, ezért most jogos a nagy(obb) felhajtás meg ajándék.

2017. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem orulnie kellene hogy valamit vesztek es nem penzbe merni a boldogsagot.. eleg sutyo alak az aki ilyeneket csinal 3dzal virsg es levan egve..

Meg kerdeznem tole: neked az szamit hogy mi mennyibe kerul? Akkor bye ed lelepnek ha kritizalna amit vettem es ha meg ki is beszel az biztos hogy hanyagolnam is

2017. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is túlzás, mi például soha nem vásárolunk tárgyakat egymásnak. Ha ő viszont anyagiasan gondolkodik, te pedig nem akarod megsérteni, akkor legközelebb ajánld fel a segítséged a szervezésben. Sajnálom, hogy ilyen rongyrázós családba kerültél, de ne engedjetek mindig a nyomásnak, ti most kezditek a közös életeteket, az fontosabb.
2017. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A szervezésben, díszítésben stb. természetesen segítünk, ahol tudunk. Köszi a válaszokat :)
2017. okt. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!