Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Hagymásbab vagy hagyjuk...

Hagymásbab vagy hagyjuk másnak? (Kissé hosszú lett)

Figyelt kérdés

Nemsokára itt van a párom születésnapja, de egyszerűen hadilábon állok az "ünnepi menüvel".

A kedvenc étele a hagymásbab és azt szeretnék neki készíteni a születésnapjára. Viszont a következő a gond, hogy azt még sosem készítettem. Nézegettem recepteket, de annyi féle van, hogy nem tudom kiválasztani melyik lenne a jó. Nem azzal van a gond, hogy újdonságot kell főzzek, mert mindig jól sikerültek(és imádja a főztöm), de a gond az, hogy úgy szeretném a hagymásbabot elkészíteni, ahogy a nagymamája csinálta(vagy legalábbis hasonlóképp). Sajnos ő viszont eltávozott az élők sorából, így végképp meg vagyok lőve :(


Illetve a tortával úgyszintén.

Eredetileg oreokrémes palacsintatortát akartam neki csinálni, de félek, hogy nem úgy sikerülne, ahogy elterveztem. Viszont sima oreo tortát már csinált neki ex-nője másik születésnapjára, uh az sem opció.

(Oreot azért írtam, mert a kedvence)


Tudnátok segíteni? :C



2018. ápr. 4. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Mást főznék. Ugyanolyat úgysem fogsz tudni készíteni, mint a nagyi. Inkább olyat főzz neki, ami a sajátod és nagyon ízlik neki.

Oreo-t is hanyagolnám. Azt kapott a volt barátnőjétől is. Akkor te találj ki valami mást. Biztosan van más is, amit szeret.

2018. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindig főzök neki és valami különlegeset szeretnék.


Tortával úgyszintén. Nem a volt nőt akarom lekörözni, csak szeretném, ha emlékezetes lenne amit kap tőlem.

2018. ápr. 4. 11:59
 3/16 anonim ***** válasza:

A hagymás bab mint születésnapi különlegesség nekem nem igazan jön be. Az egy hétköznapi étel, azt készíts neki egy átlagos napon.

Oreo torta meg - milyen az a sima? Mert én pl ismerek háromfélét is belőle, foglalmam nincs, melyik szamit simának... Amúgy meg mi van akkor, ha az ex csinált már neki? Nyilván főztél, sütöttel már olyat, amit az ex, csináltál már olyat vele, amit az ex sőt, agyba is mész vele, mint az ex.

2018. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én párom csokitortat kapott, a kedvenc csokijaval diszitve. És fozz neki mast, mondjuk egy komoly tárkonyos csirgeragu levest, és mellé pl tenger gyümölcsei tésztát
2018. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha mindig főzöl, akkor biztosan tudod, hogy mi a kedvence azok közül. És gondolom, van köztük ünnepibb is.

Szerintem bármilyen tortát csinálhatsz, pl. csokitorta és Oreoval díszíted.

2018. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
"... valami különlegeset szeretnék." És ez lenne a hagymásbab? Hát...
2018. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha ez a kedvenc étele, hogyhogy még sose csináltál?
2018. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mert csak nem régóta vagyunk együtt. És igen ez azért különleges, mert a nagyiját szerette a legjobban és mindig ezt készített neki.
2018. ápr. 4. 16:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk a nagymama által készített etelt meg se próbálnám elkészíteni....
2018. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a hagymás babot a párodnak kellett volna megtanulni a nagyitól amíg még élt. Az lett volna a legegyszerűbb megoldás. Szerintem ne szülinapi meglepetés legyen, hanem egyszer próbáljátok meg együtt elkészíteni, ha nem is tudja megfőzni a párod, de az ízekre legalább csak emlékszik, abból már ki lehet indulni.
2018. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!