Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Ajándékot továbbadni ebben az...

Ajándékot továbbadni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kaptam egy gyönyörű dolgot, ajándékba. Igazán szép, igazán ízléses, félig dísz, félig használati tárgy. TUDOM, hogy soha nem fogom használni, nem olyan az életmódom, maximum dobozban fog állni a szekrény tetején. Egy hozzám közel álló személynek (lánytesómnak) mutattam, hogy ilyet kaptam, majd elájult, úgy tetszett neki (boltban nem kapható, egyedi kézműves darab). Aki készítette, azzal üzleti kapcsolatban vagyok, és ő ezt nekem köszönetképpen adta. Azt is tudni kell, hogy a lánytestvérem és ez az üzletfelem kizárt, hogy találkozzanak egymással, tehát lebukás veszély nincs.

A kérdésem az lenne, hogy a testvéremnek születésnapjára odaadhatnám-e szerintetek ezt a dolgot? Természetesen úgy, hogy megbeszélem vele, hogy én úgy gondoltam, hogy mivel múltkor már a látványa is mekkora örömet okozott neki, és szerintem is gyönyörű, de én nem használnám (nem élek olyan életstílusban), ezért neki adnám szülinapra.

Szerintetek így belefér? (Tudom, hogy továbbadni nem illik, ezért bizonytalanodom el. De ha ezt így lekommunikálom vele, és tudom, hogy odalesz az örömtől, hogy megkapja, akkor ez lehet egy kivétel?) Én pedig a legjobb szívvel adnám neki, mint hogy birtokoljam, mert tudom, hogy ő használná is, és imádta már amikor mutattam is.

Mi a véleményetek?



2018. máj. 2. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna, bár nem is vagyok az a típus, aki számonkérné bárkin is az ajándékát, általában rövid időn belül el is felejtem, hogy mit adtam. De ha nem találom el az ajándékozott ízlését, akkor inkább adja tovább (és így legalább közvetve is örömet okozok), minthogy ott porosodjon egy szekrény mélyén.
2018. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én születésnapra sem vártam volna. Ha én nem tudok mit kezdeni vele, ő meg annyira lelkendezett érte, helyből a kezébe nyomtam volna.
2018. máj. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nyugodtan odaadhatod. Megiscsak egy használati tárgyról van szó, amit te nem használnál, a testvéred meg igen, sőt első látásra "beleszeretett".
2018. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár aztán megőrjít a kíváncsiság, hogy mi lehet az a bűvös tárgy.

Priviben is jöhet.😉

2018. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi ez a tárgy?:D
2018. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!