Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Szerintetek manapság vagy...

Szerintetek manapság vagy régen (több mint 50évvel ezelőtt), ünnepelték meg jobban a születésnapokat?

Figyelt kérdés
2018. júl. 25. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez merőben egyedi. Az én családomban sosem ment túl egy kis házi készítésű tortán a dolog, 50 éve sem és most sem.

Nem éltem 50 éve, de bulik akkor is voltak, most is vannak, de sokaknak ez igen aprócska ünnep, max. összejön a család és esznek egy kicsit flancosabb ebédet.

2018. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban az időben jobban összefogtak, többet jártak vendégségbe. Nálunk a szüleim felköszöntötték testvéreiket és annak házastársát, vittek ajándékot, az ünnepelt meg ebéddel várt mindenkit. Amikor már tele lett a második szekrény is nyakkendővel meg konyharuhával, akkor abbahagyták. Nem volt ajándékozás, se ebéd. Lett helyette bor, virág a nőknek. És csak virslit főzött az ünnepelt.
2018. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a névnapokat ünnepelték.
2018. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezt így meglehet állapítani, de ha tippelnem kellene, inkabb régen. Ma mar "egybeernek" az ilyen- olyan ünnepi alkalmak.
2018. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem manapság van jobb, nagyobb ünneplés.
2018. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Emberfüggő. Van olyan ember, aki nem ünnepel meg semmit, jó neki a hétköznapok mocsara.
2018. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NigelB válasza:
93%

Régen keveseknek volt telefonja. Mobil, internet pedig egyáltalán nem volt.

A családi kapcsolat tartására jó alkalom volt az ünnepi alkalmakkor az összejövetel (névnap, születésnap, karácsony, stb). Ma elég telefonálni, Skype-olni, fotót küldeni.

Manapság sok helyen még társaságban is a telefonjukat bámulják. :(

2018. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint régen a születésnapok sokkal inkább családi események voltak. A közösségi oldalak elterjedése előtt nehezebb volt megtudni egy-egy ember születésnapját, nem tolta az arcodba a Facebook, hogy Józsikának két hét múlva szülinapja lesz, osztán szervezzed mánis megfele a bulikát. A család tudta a születésnapokat, meg is ünnepelték, de sokszor még a volt osztálytársak, közeli kollégák sem voltak vele tisztában. A manapság megszokott baráti körös, munkahelyi ünneplés inkább a névnapokon volt, azt jobban tudták az emberek a naptárból.
2018. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Attól is függ melyik korosztályról van szó. Az idősek ma ilyen-olyan klubbokba nagyba csapasság Irénkenéni 65 lett jéé , fiatalok is összejárnak 12-19 nagyon gyakori az iszogatás stb , ötven éve a fiatalok ünneplése korlátok közé volt szorítva jobban szerintem , nem gondolom hogy számot tevő különbség lenne ma és 50 éve , a szülinap az szülinap
2018. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szerintem régen családi szinten nagyobb volt az összetartás, családnak nagyobb része volt meghívva ilyen jellegű összejövetelekre. Tartották a névnapokat is, mi már azokat nem mindig, vagy összevonjuk, pl apukám és az én névnapom között fél hónap van, apukám és tesóm szülinapját is egyben ünnepeljük, nagymamám és dédnagymamám névnapját +1szülinap is egyszerre tartjuk. Viszont szerintem korosztálynak megfelelően baráti társasággal ma is nagy bulik vannak, sőt lehet hogy nagyobban mint anno. Ismerek olyan embereket, aki 3x is tart szülinapot, különböző baráti társaságainak, egyre elterjedtebbek ezek az úgynevezett "szülihetek".
2018. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!