Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Valentin napon normális...

Valentin napon normális szokás barátokat és családtagokat is köszönteni? Ez nem a szerelmesek ünnepe?

Figyelt kérdés

Pár éve Valentin napon egyre gyakrabban kapok köszöntő üzeneteket barátoktól és családtagoktól is.

Én eddig úgy tudtam, hogy ez a szerelmesek ünnepe, ezért elégge irritálnak ezek üzenetek, nem is szoktam rájuk reagálni.


Szerintetek én vagyok eltévedve és teljesen normális szokás ilyenkor gyakorlatilag minden ismerőst felköszöngetni? Én lennék a bunkó paraszt, hogy nem köszöntök vissza ilyenkor? Vagy akik engem ok nélkül köszöntenek azok vannak nagyon eltévedve a Valentin nap fogalmát illetően?


Most már tényleg kíváncsi lennék miről is szól ez a nap és kit szokás és illik ilyenkor felköszönteni!



2020. febr. 14. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Kapcsolatban vagy? Ha igen, létező dologgá vált, hogy mivel a szerelmesek ünnepe, boldog valentin napot kívánnak nektek, hogy boldogan teljen ez a nap. Ha nem, akkor viszont vagy nincsenek tudatában az ünnep konkrétumával, vagy csak úgy mondják, mert miért is ne, vagy szimplán nem akarják, hogy ma szomorkodj, ha egyedül vagy. Személy szerint én az egészet hülyeségnek tartom, ráadásul az utolsó mondatodra térve, külföldön máshogy működik, az még egész normálisnak mondható, mint a magyar majmolás.
2020. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol barátokat is köszöntenek. Pl. USA-ban. Nálunk annyira nincs hagyománya.

Ha nem akarod, senkit se kell köszöntened.

2020. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen a barátság ünnepe is.
2020. febr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!