Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Mi értelme van a valentín napnak?

Mi értelme van a valentín napnak?

Figyelt kérdés
A nőnapnak van értelme mind politikai, mind elismerés szempontjából. De mi értelme van a valentin napnak?? Ez egy óriási üzelti fogás inkább. Akik szerelmesek jobb esetben nem ezen a napon visznek egymásnap rózsát, csokit, meg egyéb "szeretet szimbólumot". Akkora hülyeség ez. Én ezt meg sem tartom, olyan számomra mint az összes többi nap. Miért kell ez??

2020. márc. 8. 15:54
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Pont ugyan olyan mint az ateisták számára a karácsony. Ha nem hisznek Istenben, és Jézust is szélhámosnak tartják minek ünneplik a "szeretet ünnepe" címszó alatt?? A szeretetet miér kell megünnepelni?? Vagy a szerelmet??
2020. márc. 8. 15:56
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Semmi értelme nincs ha csak nem pont kapóra jön mert épp udvarolsz egy lánynak....

Amúgy meg kreálmány hogy a sok idióta szíves plüssbigyókat el tudják adni.

Ugyan ki vesz random 1 szíves kutyaplüsst a kedvesének?

Én mondjuk férfiként sose kaptam semmit se még Valentin nap alkalmából.

Mit is lehetne ajándékozni?

Saját magát a páromnak? Azt már megtette mikor kimondta az igent az esküvőkön...

2020. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én férfiként annyit mondok hogy nem attól lesz szép a szerelem hogy egy napon veszek neki valamit. Felesleges az egész, akiknek jó azok a kereskedők.
2020. márc. 8. 16:11
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van a születésnapnak, kérdező? Ki a ménkűt érdekel, hogy pl húszévesen kb 7303 napja jöttél világra?

Egyszerűen divatba jött és kész. Mint a tetoválás.

2020. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem kötelező semmit venni, anélkül is lehet ünnepelni. Mi se szoktunk venni semmit, de szeretjük különlegesebbé tenni ezt a napot, pl. elmegyünk moziba vagy itthon valami különlegeset eszünk, amit máskor nem szoktunk. Ünnepnapok azóta léteznek, amióta az emberiség is létezik, ez egyáltalán nem modern dolog.


De persze megtartani sem kötelező, ha nem akarod. Az viszont elég tapló dolog, hogy lenézed azokat, akik szeretik megünnepelni. Attól, hogy te nem szeretnél benne részt venni, még nem lesz hülyeség. Nem te vagy a világ közepe, nem csak azok az értelmes dolgok, amiket te szeretsz.

2020. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Minden ünnep lehetőség arra, hogy megtörje, feldobja a hétköznapokat. Egyik sem kötelező. És egyik sem zárja ki, hogy más napon is kedveskedjenek egymásnak az emberek.
2020. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
XD Most írtad le utolsó hogy nem zárja ki. Akkor mi értelme van ezt külön piros betűvel kiírni?? Szimplán csak magadat húzod le azzal. Ez mögött nincs semmi. A szeretetet miért kell megünnepelni?? Ezt mondják az ateisták a karácsonyra. A szerelmet miért kell???
2020. márc. 8. 18:30
 8/27 A kérdező kommentje:
Az egész egy marketing fogás és semmi más. Hülyeség az egész. Mitől különb ez a nap a többinél?? A szerelmesek minden nap szeretik egymást. Én is az voltam és nem csak ekkor szerettem. A sok nyálas szíves bingyót meg árulják sok pénzért hogy aztán elhitessék az emberekkel hogy ez a nap más mint a többi. A születésnap megint más, azt meg kell ünnepelni hogy megint öregedtem, abból egy van egy évben. A szerelem az jó esetben és ha kellő képpen szeretitek egymást pedig végig kísér a pap elé... Minden nap szerelmes vagy.
2020. márc. 8. 18:35
 9/27 A kérdező kommentje:
Mitől különb ez a többi napnál?? Mindig ajándékozhatják egymást a szerelmesek. Karácsonykor Krisztus úrunk született, húsvét a feltámadás ünnepe, a márc 15, aug. 20. nemzeti ünnepek, a különféle emléknapok pedig különféle ideológiát valló emberek emléknapjai pl.: máj. 1(munka ünnepe), febr. 11 (másnéven becsület napja)... Ezeknek van értelme vagy hozzád vagy egy történelmi dologhoz kapcsolódik... A Valentin nap mihez kapcsolódik?? Minden nap van szerelem.
2020. márc. 8. 18:41
 10/27 A kérdező kommentje:
Nő nap van ma. Ez alatt is ünneplünk valamit, és ez alatt is emlékezünk valamire.
2020. márc. 8. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!