Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Valentin napkor csak a szerelm...

Valentin napkor csak a szerelmesek ajándékozhatnak?

Figyelt kérdés
2022. febr. 11. 20:40
 1/8 anonim válasza:
78%
Nem csak ők, pl kollega kolleginának ajándékozhat ha nagyon jó barátok
2022. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Bárki, bármikor megajándékozhatja kedveltjét/szerettét.

A Valentin nap a "Szerelmesek napja" tehát a kollegina megajándékozása félreértésre adhat okot.

.

Ősi magyar ünnep, ezért ekkor tartják névnapjukat a Bálintok.

2022. febr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NTBS ***** válasza:
100%
Nem bárki ajándékozhat, hiszen ezen a napon is születtek emberek, akiket illik felköszönteni és nem szabad Bálintjainkról sem elfeledkezni.
2022. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Én közeli barátaimnak is szoktam adni apróságot :)
2022. febr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik napon megajándékozhatsz bárkit.

De a Valentin nap a szerelmesek napja.

2022. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak, én például lehet, hogy meglepem valamivel mostanában a kiszemeltem, mert pont kapóra jön és jó alkalom lenne rá.
2022. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A virágárusok szerint Bálint napon mindenkinek mindenkit virággal kéne ajándékozni..

Az itt folyó vitából látszik, hogy a Valentin nap nálunk még nem régi csinálmány, hagyománya nincs.

2022. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7.

Nincs régi hagyománya? Akkor miért írtak már a 19. századi költőink is a Bálint-naphoz kapcsolódó hagyományokról? A Bálint-nap vagy latinosan Valentin-nap egy római pap és vértanú ünnepe volt eredetileg, aki összeadta a szerelmes katonákat, a császár parancsának ellenszegülve. Szerintem eléggé európai.


A köré kiépülő fogyasztói eszmék amerikaiak, az ünnep maga európai.


Olyan, mint a halloween, ami valójában a samhain lenyúlva. Ha amerikai lenne, akkor nem faragtak volna céklát, tököt, répát a kelták által egykor sűrűn lakott részén a Kárpát-medencének, még a múlt században is, amikor még semmiféle amcsi kultúra nem jöhetett be.

2022. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!