Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Ezen az ünnepen fel kell...

Ezen az ünnepen fel kell köszönteni a családot?

Figyelt kérdés
Tegnap volt Valentin nap ami elvileg a szerelmesek napjának tartják a szerelmesek vesznek egymásnak apróságot.Ismerőseim körében viszont az anya a gyerekeit is meglepte illetve még az anyjának is küldött boldog Valentin napot feliratú tortát.Ez természetes vagy ez már túlzás?
2018. febr. 15. 21:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
12%
Ez az ünnep nem csak a szerelmedről szól, hanem azokról az emberekről is akiket szeretsz. Például barátok is adhatnak egymásnak valami apróságot és családtagok is.
2018. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem már túlzás!
2018. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 aKerZso válasza:
57%
A nőket nem csak ezen a napon kellene tisztelni. Marhaság az egész ünnep, pont és kész.
2018. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván ez az ünnep is, mint ahogy bármelyik másik is, bizonyos körök számára a mértéktelen pénzköltésről szól. Így sajnos várható volt, hogy az illetékesek előbb-utóbb kitalálják, hogy már mindenkit fel kell köszönteni e jeles nap alkalmából.
2018. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy olyan ünnep, amit üzleti megfontolásból hoztak át Európába. Ettől kezdve mindenkinek saját döntése, hogy akarja ünnepelni, vagy sem. Engem hidegen hagy, de azok ellen sincs semmi kifogásom, akik ilyemkor piros szívecskés lufik között fogyasztják el a gyertyafényes vacsorájukat. Ez is csak egy lehetőség arra, hogy kilépjen az ember a szürke hétköznapokból.
2018. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
84%
Akkor én is felköszöntöm jövőre a szomszéd Gusztit, hisz az alkeszeknek is jár a tisztelet.
2018. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
82%
Mindegy h Valentin nap v Karácsony nem egy nap kell eljátszani egymás felé a szeretet tiszteletet ha közben meg nincs ott.. Igy szeretlek ugy szeretlek Veszek is vmi szart h letudjam hányok az ilyentől. Minidg a túl rózsaszin cukormázas dolgok szoktak belülről bűzleni.
2018. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Van, ahol nemcsak a párok köszöntik fel egymást. Bár én csak animében láttam, ami nem a valóságot szokta tükrözni, de simán hihető, hogy valaki a szeretetet tágabban értelmezi. Főleg azt nem csodálom, ha egy ilyen szeretet- és csokicentrikus dolgot egy anya a gyermekeire is alkalmaz.


Szerintem mindenkinek joga úgy értelmezni, ahogy akarja, amíg ezzel másokat nem zavar túlzottan.

2018. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekkoromban nekem is vett Anyukám egy macit meg egy bögrét, de nem köszöntött fel :) De annyira nagyon tetszettek és titkon irigyeltem a szomszédban lakó unokatesóm, aki 6 évvel idősebb, hogy ilyen szép szívecskés dolgokat kapott a barátjától. Szóval puszta örömszerzés címen én is kaptam ajándékot azon a napon.

Felnőttként természetesen úgy gondolom, hogy nem egy-egy napon kell csak szeretni a másikat és gondolni rá, hanem az év többi napján is. De ez így van mindem ünnepnappal kapcsolatban! Viszont, ha ünneplünk szülinapot, névnapot, Anyák napját, gyerek napot, halottak napját akkor miért ne kedveskedhetnénk a szerelmünknek valami aprósággal Valentin-napon. Igen, úgy gondolom ilyenkor a szerelmünket ünnepeljük és nem a családot vagy a fél rokonságot. Viszont kisgyerekem van és a mesékben is gyakran előfordul, hogy a családot és a barátokat megajádékozzák sütivel vagy lappal. Sőt, képzeld! Annó mikor általános iskolába jártam, napköziben az volt a feladat, hogy az egyik osztálytársunknak készítsünk Valentin-napi képeslapot. Ennek már vagy 16 éve.

2018. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Tegnap hamvazó szerda volt, a nagyböjt kezdete. Senkit nem szoktak ilyenkor felköszönteni. Legfeljebb a Bálintokat.
2018. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!