Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Utazom Egyiptomba, pár tanács?

Utazom Egyiptomba, pár tanács?

Figyelt kérdés

olvastam hogy érdemes nőként gyűrűt húzni a gyűrűsujjra, miért?

Jó helyre megyek, 4csillagos szálloda, tényleg nagyon kell félni a gyomorrontástól, fagyitól?

(sharm el seik)


2019. aug. 17. 13:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
sheik* bocsánat
2019. aug. 17. 13:48
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom a gyűrűt azért mondják, hogy az ottani pasik ne nézzenek szinglinek, de szerintem hülyeség.


A kajával valóban figyelni kell, csak főtt-sült kaját egyél, és kerülj mindent, ami csapvízzel érintkezhet.

2019. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyetlen ottani pasas sem az ujjadat fogja nézegetni...

:)

2019. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kozuli szolgálat:

Egyiptom nagyon konzervatív ország, javasoljuk, hogy a szállodákat és strandokat kivéve nők és férfiak egyaránt kerüljék a vállat, kart combot, dekoltázst, hasat szabadon hagyó ruhadarabokat, a polgárpukkasztó feliratokat, a keresztény vagy muszlim értékekkel szemben álló mintákat (pl: rockzenekarok emblémáit, negatív hangulatú grafikáit, keresztény vagy muszlim jelképeket kigúnyoló pólókat.).


A nők esetében az óvatosság fokozottan javasolt a nőkkel szembeni szexuális zaklatások nagy száma miatt.

stb...


Amúgy nemrégen robbantottak fel ismét egy turistákkal teli buszt.

2019. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha kell gázosabb helyekre menni és akkor nem lesz problêma. Ha meg mászkálnál fogadj egy helyi tour guide-ot.
2019. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
maximum tevegelést venném igénybe, amúgy is óriási a hőség, ott is muszáj lenne ez a váll/térd takarás? szálloda és tenger területéről ezen kívűl eszem ágában sincs eljönni. egyébként köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz
2019. aug. 17. 17:07
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
#4 Majd ha az összes muszlim leveszi a szemét is takaró burkát a pofájáról, lebontják a mecsetüket és nem írogatnak sehova sem az iszlám betűikkel Európában, na majd akkor meggondolom hogy letakarjam-e a vállamat meg a karomat, ha éppen náluk támad kedvem nyaralgatni.
2019. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Vigyél bolus adstringens gyomorfertőtlenítőt, én mindig szoktam ha utazok és soha semmilyen bajom nem volt kajától, pedig nem 4 csillagos szállodákban szoktam megszállni. Csapvízzel még fogmosás szintjén se érintkezz. Biztonsággal nem lesz gond, emiatt ne parázz. Érezd jól magad!
2019. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Ja és igen, legyen betakarva a vállad, de elég egy kendő is. Ez amúgy nem csak a vallás tiszteletben tartáda, hanem a leégés ellen is hasznos a sivatagban, nem véletlenül járnak ők is egész testet takaró ruhában.
2019. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #7, kedved támadhat nyaralni ott, a cselekedeteidet is megad választod, csak egyet ne feledj! Ők is! És ekkor első dolguk lesz megfelelő helyre tenni téged, ha sokat okoskodsz. Nem kitoloncolnak, ezt vedd biztosra.


Kérdező! Ha jól akarod magad érezni (fizikailag és lelkileg) elsőként felkeresel egy patikát ott, és kérsz gyomorrontás elleni szert. Tudod, az ottani baktériumokat ők ismerik, az itteni szerek az itteni baktériumokat irtják. Az ottaniakat nem. Tehát gyomorrontás, hasmenés, hányás kiiktatható, leghatékonyabban helyi szerekkel. Tapasztalat.

Érdemes tudni, ahová megyünk, ismerni és betartani érdemes a helyi szokásokat. Ez az alapja és feltétele a barátságos fogadtatásnak, továbbá a helyi rossz fiúkat is a helyiek ismerik a legjobban (tudod, helyismeret). Ezért ha betartod a szokásokat, a normális helyieknek szimpatikus leszel és megvédenek az abnormális helyiektől. Ennél hatékonyabb módszert nem ismerek. Eddig mindig bejött, pedig voltam pár extrém helyen.

2019. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!