Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Aki volt már megnézni egyiptom...

Aki volt már megnézni egyiptomban a piramisokat elmesélné hogy jutott el odáig?

Figyelt kérdés

Én repülővel mennék Cairo-ba kell menni ha jól néztem. És onnan milyen közlekedési lehetoségek vannak tovább és mennyi idő az út onnan a piramisokig?


A piramisoknál kell belépőt fizetni? Mennyire lehet közel menni, pl. fel lehet mászni rá? Nem a legtetejére, de pár sor követ például vagy csak távolró lehet nézni?


És van olyan szép a valóságban a piramis mint a dokumentum filmekben vagy túl zsúfolt lakóházakkal a környék?


2019. dec. 9. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Piramisok gyönyörűek, csak elrontja az, hogy egymillió turista van, és ezzel a varázs elvész. Van belépő, és a turistáknak drágább mint a helyieknek. Nem lehet felmászni rá, sőt van amikor kerítéssel távol tartják a turistákat.

Többféleképpen lehet menni. Amit választasz. Van buszjárat, van fakultatív program is.

Mi hajóval jártuk be Egyiptomot. Így minket mindig ahol kikötöttünk bérelhettünk terepjárót ( csakis sofőrrel együtt) vagy busszal mentünk a többi turistával. Egyénileg nem ajánlják az odautazást, csak olyanokkal akik ismerik a környezetet-

2019. dec. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Szervezetten menj csoporttal, utazási irodával akik mindent intéznek. Ez pont nem az a hely ahol egyénileg érdemes bóklászni.
2019. dec. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
@2 Egyiptom szerintem bőven a világ könnyebben látogatható felében van, ha az ember járt már Svájcnál szegényebb és fejletlenebb országban, akkor nagy probléma nem lesz.
2019. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már megjártam többször, és az alábbiak működnek: van tömegközlekedés - egy darabig metró, utána busz, esetleg taxi. De csak Gízába. Mehetsz taxival, ott az az általános közlekedési forma.

Már ezen az oldalon is korábban leírtam, hogy legegyszerűbb autót (ha többen vagytok, kisbuszt) bérelni sofőrrel (a vezetéssel ne próbálkozzatok). Ezt a szálloda recepción intézik. Piramisok nem csak Gízában vannak, sőt a kiábrándítóan nagy tömeg éppen itt jellemző (manapság talán nem annyira).

Érdemes kimenni pl. Dashurba, Szakkarába. Arra kevesebben vannak, a környéken nincsenek települések, sokkal közelebbről vizsgálhatod a piramisokat. Mi jónéhány éve voltunk utoljára, akkor még Dashurban fel lehetett mászni a Vörös piramisra. Még Memphiszt is szeretem, egy szabadtéri szoborpark, kellemes hely.

Két nap kell, hogy ezeket körbenézd, a belépők emlékeim szerint elég drágák. De Kairoban még ott a világörökség középkori városmag, ezeréves mecsetek, múzeumok és számos egyéb látnivaló.

Vonattal pár óra Alexandria, az is jó hely.

2019. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Tudom nehéz lebeszélni az elszánt világlátót, de figyelmedbe ajánlanám Bede Márton azon véleményét, hogy az egyiptomi piramisok megtekintése volt számára a valódi gagyi, haszontalan utazás.
2019. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekként anyám elvitt. Azóta rájöttem, hogy aki ilyen szarokra vesztegeti az időt az sose ismeri meg a helyieket. Ma már csak szárazföldön utazom, ha európait vagy turistát látok más irányba megyek, igyekszem olyan helyeket meglátogatni, amelyeket egyetlen fórum hozzászólásban sem említettek.
2019. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kairón belül taxival a legegyszerűbb közlekedni. A piramisokat mindegyik tudja, hol van. Belépő van, nem emlékszem, mennyi, de alapból az egész ország nem drága, felmászni nem szabad rá, de közel lehet menni egészen. A három nagy piramis közül valamelyik mindig látogatható, ehhez külön kell jegyet venni még kint, a piramiskörzet bejáratánál. A piramisok gyakorlatilag a város szélén vannak, de tudod olyan szögből nézni, hogy ne lásd a házakat a háttérben. Turistával meg árussal viszont tele lesz.
2019. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!